Nový album Five Finger Death Punch bude možno už čoskoro

Už je to nejakú dobu, čo sa fanúšikovia FIVE FINGER DEATH PUNCH stále pýtajú, kedy bude nový album. A teraz to konečne vyzerá tak, že svitá nádej. Náznakom toho je aj úplne nová skladba Trouble.

 

Všetci dobre vieme, kde sa stala chyba. Ani tak za také dlhé čakanie na novinku nemohla samotná kapela ako ich vydavateľ. Alebo by niekto mohol povedať, že chyba bola čiastočne na oboch frontoch. Každopádne, minulý rok v apríli sa FFDP dostali do sporu s Prospect Park. Všetko to bolo spôsobené tým, že Prospect Park zažalovali zoskupenie, lebo mali pocit, že FFDP sa snažia dať von rýchlokvasený album skôr, ako Ivan urobí nejakú hlúposť, keďže posledných pár rokov je u Moodyho veľmi turbulentných a naozaj nikto nevie povedať, aký problém vyrobí alebo nevyrobí nabudúce.

 

Každopádne, vydavateľovi sa nepáčilo takéto konanie a stopli im to. Videli v tom rýchle zarobenie peňazí na úkor kvality a zároveň aj porušenie zmulvy, pretože chalani chceli začať nahrávať príliš skoro napriek tomu, že zmluva im dovoľovala návrat do štúdia až deväť mesiacov od vydania posledného albumu, v tomto prípade od Got Your Six, ktorý vyšiel v septembri 2015, a teda do nahrávania sa mohli znova pustiť v júni 2016. Odpoveďou FFDP na takéto obvinenia bolo podpísanie zmulvy s iným vydavateľstvom, konkrétne Rise Records, a to ešte počas toho, čo stále mali spoluprácu s Prospect Parkom. Zároveň od svojho starého vydavateľa žiadali odškodné milión dolárov prostredníctvom protižaloby za to, že ich nové skladby držali ako rukojemníka.

 

Teraz však dochádza k prekvapivému zvratu, ktorý ohlásila sama kapela. FFDP vydali vyjadrenie, že s Prospect Parkom nakoniec došli k dohode, vyriešili si svoje problémy s odlišnými názormi, a tak sa už teraz v decembri môžeme tešiť na nový materiál v podobe výberovky najlepších hitov, súčasťou ktorej by mali byť aj dve nové skladby. Úplne nový album s čisto čerstvými piesňami je naplánovaný na budúci rok.

 

Že to nie je žart a myslia to vážne, dokázali uverejnením úplne novej skladby Trouble, ktorá je jedna z dvoch noviniek, čo sa objavia na decembrovej výberovke. Celý album sa bude volať A Decade Of Destruction a vyjsť by mal 1. decembra.

Vyzerá to tak, že vo svete FFDP opäť začína svitať na lepšie časy. Ivan – a dúfajme, že to nie je len na teraz – má pod kontrolou svoju závislosť a v diaľke vidno príchod nového albumu. Ivan priznal aj fakt opadnutia stresu, ktorý nepomáhal jemu ani nikomu inému z kapely a bol spôsobený žalobou. Tak už žiadny stres a nech sa poberú do štúdia, lebo Trouble dáva prísľub skvelého nového materiálu.

 


Použité zdroje:
Foto: rockfeed.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *