Nový album a video od The Rising Sign

Banda chalanov, ktorí si nerobia ťažkú žiadnu hlavu s definovaním hudby, ktorú hrajú. Pretože, ako sami hovoria, koho vôbec nejaké škatuľkovanie ešte dnes zaujíma? Presne takí sú THE RISING SIGN z Dolného Kubína na severe Slovenska.

 

Ich spoločná tvorba popiera logiku, ktorú ste zvyknutí hľadať u väčšiny iných kapiel. Hudobné vplyvy a vzory jednotlivých členov skupiny, ak to môžeme takto definovať, pochádzajú z najrôznejších smerov, aké si len poslucháč dokáže predstaviť – hard rock, indie pop, synth, funk, jazz, prog rock, metal…. A album Fragments, k dispozícii od 15. novembra na bielo/čiernom mramorovom vinyle, CD a v digitálnej forme dostupný na všetkých streamovacích platformách, prináša jeden nezameniteľný mix všetkého vymenovaného.

 

Nahratý v štúdiu Apollo v domácom Dolnom Kubíne, mastrovaný v berlínskom Artefacts Mastering a vydaný v rakúskom vydavateľstve Mai Lei Bel, album Fragments ponúka štyridsaťjeden minút jazdy v štýle Alicinej výpravy do Krajiny zázrakov. Nečakané odbočky, farebné vyhrávky a čoraz väčšie prekvapenia s každou skladbou. Ďalšie slová sú už v tejto fáze absolútne zbytočné. Jednoducho sa pripravte na výlet zvukovým a štýlovým labyrintom, v ktorom sa ale určite nestratíte.

 

Zároveň s albumom kapela vydala aj druhý singel v podobe lyric videa k piesni Scripted Days, ktoré má na svedomí americké štúdio YOD Multimedia. 


Použité zdroje:
Foto: Pavol Kulkovský

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *