Zabudnite na Helloween, prichádza Helloween

Kapela HELLOWEEN otvára vo svojej 35 rokov dlhej kariére novú kapitolu. Zbožné prianie všetkých fanúšikov počas turné Pumpkins United o tom, aby Andi Deris, Michael Kiske, Michael Weikath, Kai Hansen, Markus Grosskopf, Sascha Gerstner a Dani Löble natočili nový album, bolo vyslyšané. Nový album nazvali jednoducho Helloween. Budúcnosť jednej z najvplyvnejších metalových kapiel bude charakterizovaná tromi spevákmi.
 
„Táto nahrávka je korunováciou našej cesty PUMPKINS UNITED! Stále som fascinovaný rôznymi charakterovými rysmi a aspektami v histórii HELLOWEEN. Ako príklad uvediem legendárne hlasy Michiho, Andiho a Kaia. To, že si ich všetkých troch teraz všetci môžeme vychutnať na jednej nahrávke pod jednou vlajkou, je skrátka jedinečný a neopakovateľný zážitok,” hovorí Dani Löble. 

Prvé jarné vtáča v podobe singla Skyfall zaspieva 2. apríla 2021. Je to 12-minútový epos napísaný Kai Hansenom, ktorý si zamilujú fanúšikovia každej jednej éry kapely HELLOWEEN. Nový album Vás tak vezme naprieč celou históriou kapely s nezabudnuteľnými momentmi, ktoré vo Vás zanechalo 15 štúdiových albumov a 4 live CD, a poskytne Vám celkom nové dobrodružstvá.

Singel Skyfall začína veľkým treskom – ústredným motívom je mimozemšťan pristávajúci na Zemi, kde sa odohráva dramatická naháňačka a vokálny súboj medzi Kiskeom, Derisom a Hansenom. K singlu kapela vytvorila aj video klip, ktorý vznikal pod producentským palcom Martina Häuslera. Prezradíme, že klip je najprepracovanejším snímkom v histórii kapely – obsahuje prvky 3D animácie a pôsobí filmovým dojmom.

Nový album bol nahratý v tom istom štúdiu v Hamburgu – presnejšie v Hamburg HOME studios – kde kedysi vznikli albumy Master Of The Rings, The Time Of The Oath a Better Than Raw. Pri nahrávaní sa použili pôvodné bicie Inga Schwichtenberga a analógová nahrávacia technika pod dohľadom skúseného producenta Charlieho Bauerfeinda a koproducenta Dennisa Warda. Materiál potom cestoval do New Yorku, kde absolvoval finálny mix vo Valhalla Studios Ronalda Prenta (IRON MAIDEN, DEF LEPPARD, RAMMSTEIN). „Po 30 rokoch rôznych zostáv v kapele som si myslel, že som pripravený na všetko, ale naozaj som sa veľmi mýlil! Moje očakávania boli týmto balíčkom plným super kreativity prekonané v každom smere,” komentuje Bauerfeind. 

Album Helloween definuje okrem hudobných kompetencií aj špeciálne nadšenie pre vec. Michael Weikath to zhodnotil takto: „Je to nepochopiteľné stretnutie siedmich muzikantov, ktorí pracujú ako priatelia a možno dokonca ako rodina, aby vytvorili niečo, o čom si nikto nikdy nepomyslel, že by to vôbec bolo možné. Je to ako prebudenie sa zo spánku a pritom pokračovanie sna.“

Byť zasa v štúdiu s mojimi starými kamarátmi po 30 rokoch bolo pre mňa veľmi emotívne. Zároveň to bola pre mňa úplne nová skúsenosť s „novými“ chalanmi. Spolupráca rozličných skladateľov a silných charakterov urobila tento album veľmi špeciálnym: je to vlastne unikátny mix spomienok zo všetkých historických kapitol kapely. HELLOWEEN je veľkou časťou môjho života a teším sa, ako všetky skladby oslávime spolu s fanúšikmi naživo!“ hovorí navrátilec Kai Hansen. S jeho slovami súhlasí aj Markus Grosskopf: „Pre mňa, ako pre jedného z posledných ‘preživších‘, ktorý zahral každú jednu notu od začiatku, to bola fantastická skúsenosť a emotívny proces. Myslím si, že to každý bude na tom albume počuť. Milujem to“.
 
Vznikol album plný úplne nového materiálu, album, ktorý stojí mimo digitálneho mainstreamu a ukazuje jadro kapely, ktoré nikdy predtým nebolo viac celistvejšie. Toto je začiatok niečoho veľkého – dámy a páni, prichádza HELLOWEEN!

Nový album Helloween vyjde 18. júna 2021, systém na predobjednanie sa spustí 26. marca.

Tracklist albumu Helloween

 1. Out For The Glory
 2. Fear Of The Fallen      
 3. Best Time              
 4. Mass Pollution                  
 5. Angels                                   
 6. Rise Without Chains          
 7. Indestructible                      
 8. Robot King                         
 9. Cyanide                                  
 10. Down In The Dumps         
 11. Orbit                                        
 12. Skyfall

HELLOWEEN ONLINE:

helloween.org
facebook.com/helloweenofficial
instagram.com/helloweenofficial  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *