Valentínsky hudobný darček pre fanúšikov venujú BULLET HOLES a DORY

Tohoročný valentínsky deň bude rozhodne iný. Bez spoločnej valentínskej večere v úchvatnej reštaurácii či wellnesse pri sviečkach a podobných zabehnutých špeciálnych možností. Láska tu však je a bude vo všetkých jej podobách.

Duety nesporne patria k sviatku zamilovaných. Niektoré sú presladené, iné inšpirované reálnym príbehom lásky a životom. Zo vzájomnej spolupráce bratislavskej formácie BULLET HOLES a speváčky DORY, vlastným menom Dorota Dutková, vznikla skladba Ostalo len ticho… .

„Táto pieseň je naše ‚konečne‘. S kapelou Bullet Holes sa poznám už niekoľko rokov a s Peťom sme sa chystali niečo navariť už dlhšiu dobu. Túto pieseň sme zložili z lásky k dobrej hudbe a nádeje z priateľstva. Spoluprácu z touto kapelou si budem navždy hlboko ceniť,“ hovorí Dory o tom, ako sa k spoločnej spolupráci dostali. Jej finalizovanie trvalo vyše roka, komplikovala ho jednak pandémia a tiež štúdium Dory v anglickom Londýne. Napokon sa ju podarilo nahrať v štúdiu Juraja Kupca, pod jeho producentským dohľadom, počas jednej krátkej letnej návštevy Slovenska. Vizuálne stvárnenie skladby si vzalo pod patronát známe POP Studio vedené Viktorom Cickom, ktoré sa podieľalo na viacerých oceňovaných klipoch slovenských autorov. Ich kreatívny prístup a prácu si pochvaľuje aj Dory. „Bolo nám hneď jasné, že tak osobná pieseň bude potrebovať aj osobný klip, ktorý sa nám podarilo dať dokopy istú januárovú nedeľu s pomocou umeleckých zdatností POP studia a krásami hotela Pod Lipou v Harmónii. Teraz už nám ostáva len dúfať, že si ju budeme môcť spievať nie len sami so sebou, ale aj s tými, ktorým sa bude páčiť. Od nás pre vás, od srdca do ucha.“

V textoch BULLET HOLES nájdete všetky rôzne témy, ktoré sa týkajú ich rovesníkov a ich životov. K tejto skladbe pridáva krátky opis líder a spevák kapely Peter Horony: „Pieseň je o vzťahu dvoch ľudí, ktorí sa vyrovnávajú s pocitom, že spolu nezostanú, pretože okrem vzájomnej vášne a túžby v ich vzťahu nič iné nefunguje. Napriek tomu dúfajú v porozumenie a prajú nádej a lásku tomu druhému. Inšpiráciou pre túto skladbu boli rozpadnuté partnerstvá, ktoré končia nenávisťou a intrigami. Chceli sme poukázať na to, že rozchod nemusí vždy skončiť takto, pretože každá láska, aj keď stratená, v nás niečo zanechá, a je oslobodením tomu človeku odpustiť a popriať mu, aby v živíte našiel to, čo hľadá. Pieseň je o nádeji, láske a odpustení.“

Premiéra skladby Ostalo len ticho… je valentínskym darčekom všetkým poslucháčom slovenskej hudby. Zamilovaným, nezamilovaným a tiež tým sklamaným, ktorých možno inšpiruje. Skladba aj klip bude zverejnený 14. februára 2021 o 14:02 hodiny na oficiálnom YouTube kanáli BULLET HOLES.

BULLET HOLES sú na scéne aktívni od roku 2014. Prešli viacerými personálnymi zmenami na poste gitaristu, pevné jadro však tvorí Peter, Gabo a David. Štvrtým novým členom je Bali a všetci veria, že to tak zostane nadlho. Kapela má za sebou debutový album Perfektný svet, viacero hudobných ocenení a teraz pripravujú a nahrávajú svoj druhý album.

DORY – spevácky talent a nezabudnuteľný joplinovský chraplák už ocenili poslucháči z jej pôsobenia v rokenrolovej formácii The Gang. Jej jedinečný hlas a osobnosť púta záujem nielen slovenských, ale aj zahraničných poslucháčov a hudobnú kritiku.

PR správu pripravil Roland Koncz za vydavateľa: Slovenské hudobné fórum, o.z.

One thought on “Valentínsky hudobný darček pre fanúšikov venujú BULLET HOLES a DORY

  1. Tento duet je naozaj očarujúci. O ceste kapely BULLET HOLES niečo viem, nakoľko ich roky sledujem, a
    rad si užívamm ich koncerty, na ktorých to žije. DORY som prvý krát počul spievať v Bratislavskom Rock Café, kde kapela The Gang vystupovala spolu s BULLET HOLES. Jej spevom som bol očarený. Má jedinečný prejav, ktorý bez pochýb okorenil pesničku „Ostalo len ticho“. Táto hudobná spolupráca Dory a Bullet Holes bol veľmi dobrý nápad, za ktorý som vďačný. Dúfam, že tento duet sa dostane do uší a sŕdc co najväčšiemu počtu milovníkov dobrej československej hudby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *