V Prahe uvidíte The Rasmus!

Skupina The Rasmus vznikla v roku 1995, keď jej členovia ešte študovali na strednej škole. Debut Peep sa v ich rodnom Fínsku stal rýchlo zlatým a z členov sa vo veku 16 rokov stali rockové hviezdy. Album The Playboys sa tiež stal zlatým a vyniesol skupine cenu Emma, ​​fínsku obdobu Grammy.

Ich tretí album Hell of a Tester obsahoval skladbu Liquid, ktorá bola fínskymi hudobnými kritikmi zvolená za najlepší singel roka. Album Into z roku 2001 získal v ich rodnej krajine dvojnásobnú platinu, a to aj vďaka tomu, že debutový singel F-F-F-F-Falling sa dostal na vrchol hitparády. Postupne sa začalo budovať medzinárodné publikum a kapela vyrazila na turné po celej Európe. Ich piaty album Dead Letters, vydaný v roku 2003, sa stal najväčším prielomom kapely, a to najmä vďaka úspechu singlu In the Shadows. Album Hide from the Sun z roku 2005 sa vo Fínsku stal platinovým. Ich štvrtý fínsky hit, Black Roses, vydaný v roku 2008, produkoval Desmond Child.

Po vydaní kompilácie Best of The Rasmus: 2001-2009 a sólovej doske Lauriho Ylönena z roku 2011 s názvom New World vydali THE RASMUS v roku 2012 svoj ôsmy album The Rasmus. V roku 2017 sa kapela vrátila s albumom Dark Matters.

Po štyroch rokoch má kapela v pláne vydať nový, už desiaty album. THE RASMUS sú stále jednou z najžiadanejších rockových kapiel v Európe. Absolvovali mnohokrát turné po Škandinávii, rovnako ako strednej Európe, Ázii, Japonsku, Kanade, USA a Južnej Amerike.

Kapelu THE RASMUS uvidíte v 15. októbra 2022 v Prahe v priestoroch Forum Karlín. Vstupenky na akciu bude možné zakúpiť v predpredaji od 14. mája 2021, a to prostredníctvom Ticketmaster CZ.

THE RASMUS tvorí spevák Lauri Ylönen, basgitarista Eero Heinonen, gitarista Pauli Rantasalmi a bubeník Aki Hakala.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *