Tribute show Eddie Van Halenovi sa určite uskutoční

V novom rozhovore pre newyorsku rádiovú stanicu Q104.3 zakladajúci členovia VAN HALEN Sammy Hagar a Michael Anthony prezradili, že určite zorganizujú koncertnú šou na počesť Eddieho Van Halena.
Veľkolepá akcia je odsúhlasená najdôležitejšími ľuďmi v živote Eddieho Van Halena: synom Wolfgangom, bývalou manželkou Valerie a jeho vdovou Janie.  
Sammy Hagar: „Je mi jedno, či to bude až za 10 rokov, ale určite sa tá šou uskutoční.“ Michael Anthony doplnil: „Budeme sláviť muziku, veľmi dobrú muziku.“

Ešte minulý november Wolfgang Van Halen poznamenal, že sa stretne na pódiu s hudobníkmi, aby si uctili pamiatku jeho otca Eddieho, ktorý opustil tento svet v októbri po boji s rakovinou.
Výťažok z podujatia pôjde na charitu Mr. Holland´s Opus, ktorú Eddie založil, aby pomohol znevýhodneným študentom hrať na hudobné nástroje.
Deje sa tak aj v prípade Wolfgangovej kapely MAMMOTH WVH, kde výťažok z debutového singla Distance putuje tiež na spomínanú charitu.

Okrem iného Wolfgang poprel fámy o tom, že v kapele VAN HALEN by mal nastúpiť na miesto po svojom otcovi. „To sa v žiadnom prípade nestane. Hudba bude žiť naveky, ale nemôže byť kapela bez neho. To je skrátka nemožné,“ povedal Wolfgang napriek tomu, že si Eddie sám želal, aby VAN HALEN pokračovali aj bez neho. Povedal to svojmu bratovi a synovi. „Môj otec by bol pravdepodobne veľmi nahnevaný na mňa, ak by som nastúpil na jeho miesto,“ prezradil Wolfgang. „On by mi sám hovoril, čo to robím, prečo hrám jeho veci, keď môžem hrať svoje vlastné? Bol by na mňa veľmi nahnevaný.“

Sammy Hagar vymenil Davida Lee Rotha vo formácii VAN HALEN v roku 1985 a nahrali tak štyri štúdiovky: 5150, OU812, For Unlawful Carnal KnowledgeBalance. Všetky sa umiestnili na špici amerických hitparád.

Sammy, Eddie, Alex a Michael sa naposledy spojili v roku 2004 pre americké letné turné.

Začiatkom roka 2019 hudobný svet zahltili fámy, že klasická zostava VAN HALEN sa dá znova dokopy. Približne v tom čase Eddieho zdravotné problémy zmarili tieto pokusy a napokon zubatá s kosou si pre neho prišla v októbri minulého roka do kalifornskej nemocnice St. John´s Hospital.  

Hagar a Anthony sú momentálnymi členmi zoskupenia Sammy Hagar & The Circle a vydali albumovú kolekciu Lockdown 2020.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *