Totální nasazení prišli s reedíciou albumu a oprášením starej zostavy

Nielen veľký októbrový narodeninový koncert v pražskej Lucerne k výročiu 30 rokov vzniku a celé minuloročné jesenné turné s ním spojené, ale už druhýkrát musela Slánska punk-rocková skupina Totální nasazení preložiť aj repete viac ako vydareného „kulturákového“ turné z roku 2019 s The Fialky a ďalšími hosťami, ktoré malo po presune z vlaňajšej jari pôvodne prebehnúť tohtoročný marec a apríl. Kvôli súčasnej situácii sa tak PUNK ROCK RÁDIO TOUR opäť presúva na ďalší rok, kedy to snáď už do tretice vyjde.

Kapela však nezaháľa a nachystala pre svojich priaznivcov množstvo noviniek. Tou hlavnou je určite reedícia albumu SPREYOPITHECUS CHALUHENSIS z roku 2000, ktoré sa po dvadsiatich rokoch dočkalo svojej premiéry na vinyle. Remastrovaný album kapela označuje ako zlomový v ich histórii a patrí tiež medzi tie úplne najúspešnejšie. LP vyšlo opäť vo vydavateľstve PROF SNY VINYL, s ktorým kapela už niekoľko rokov úspešne spolupracuje. „Album Spreyopithecus chaluhensis je pro celou kapelu taková srdeční záležitost. Bylo natočeno rekordně rychle, vše se nám tehdy ve studiu dařilo a vlastně nejen tam, protože se nám prostě v tu dobu dařilo celkově. Chodilo na nás čím dál tím víc lidí, měli jsme za sebou nového vydavatele, nový management, přibývalo koncertů a hrozně nás to všechno bavilo, což je znát i na celém albu, kde jsme definitivně opustili koketování s alternativou a chtěli, aby to bylo melodický, rychlý a pozitivní, prostě to odráželo celý to úžasný období,“ hovorí spevák a basgitarista Sváťa Šváb.

Spreyopithecus Chaluhensis, Totální Nasazení
Spreyopithecus Chaluhensis, Totální Nasazení

V podobnom duchu spomínania na uplynulých 30 rokov, ktoré Totální nasazení avizovalo už vlani a svoje sociálne siete plnilo najrôznejšími fotografiami či videami z blízkej či dávnej minulosti, sa potom nesú aj ďalšie novinky. Zo skvelých koncertných záberov z festivalu Mighty Sounds 2017 vznikol klip na pieseň Když to není z albumu ZBYTEČNÁ KAPELA.CZ, čím sa kapela opäť priblížila k sľubu, že na všetky piesne z tejto platne natočí klipy, a treba podotknúť, že už ich mnoho nezostáva. Nedávno zverejnili raritný videozáznam celého koncertu z apríla roku 1996 z pražského KD Mlejn. Úplne špeciálnym počinom potom bude plánovaný live stream v starej zostave, ktorá spolu hrala naposledy pred 12 rokmi. „Když nám kvůli covidu nevyšel plánovaný a slibovaný lednový live stream současného složení, napadlo nás udělat ho ve staré sestavě, která spolu hrála naposledy v roce 2008. Všichni s nápadem souhlasili, takže jsme dali první zkoušku, kde jsme zjistili, že to mezi námi pořád funguje a že to prostě půjde, čili nic nebránilo tomu vybrat pětadvacítku písní a začít je pilovat,“ dodáva Sváťa, mimochodom zakládajúci člen „Totáčů“. Stará garda Totálního nasazení sľubuje songy z rokov 1990 – 2008, ktoré vraj fanúšikovia nepočuli mnoho rokov a možno vôbec. Špeciálnu zostavu bude možné vidieť naživo na odloženej oslave 30 rokovv, ktorá sa uskutoční vo veľkej sále pražskej Lucerny v sobotu 9. októbra.

Od mája má Totální nasazení naplánované prvé koncerty a festivaly, ale všetko samozrejme záleží na vývoji situácie. Tak ako tak, na jar kapela plánuje zverejnenie klipu k poslednému albumu Kazoo or die a mnoho ďalších prekvapení. O tom ale zase až nabudúce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *