Thrash-metaloví PERFORMED vydajú album už vo februári

Thrash-metalovú kapelu PERFORMED založili bubeník Peťo Chalupčík a gitarista a spevák Martin Majdan v roku 2003. Prvý malý koncert kapela odohrala v Prievidzi koncom roka 2004 po príchode druhého gitaristu Riša Adamca. Zostava sa skompletizovala doplnením basáka Ondreja Kušníra.

PERFORMED tak naplno rozbehli svoju činnosť a v roku 2005 hrajú už mimo akcií v Prievidzi niekoľko koncertov v Bratislave, Nitre či Zlatých Moravciach. Jadro programov v tej dobe tvoril predovšetkým repertoár obľúbenej veľkobandy Metallica. Po začatí hobľovania vlastných songov sa rozbehol personálny kolotoč, ale kapela až do roku 2009 pilne makala, aby sa mohla uviesť na scénu debutovým EP Thick Fume of Dependencies. Reakcie naň boli prevažne pozitívne.

Performed

PERFORMED zostava

 • Martin Majdan – vocal, guitar
 • Martin Súkeník – lead guitar
 • Marián Lukáč – bass
 • Peter Chalupčík – drums

V zostave, v ktorej prebehlo nahrávanie (vedľa Peťa a Maťa Maroš Pieš – sólo gitara, Lukáš Neuschl – basa), PERFORMED koncertovali na podporu EP a zavítali aj k susedom do Česka. Od roku 2012 si potom Peťo s Martinom vo dvojici prešli akousi stagnáciou, no udržali kapelu pri živote a po tom, čo zostavu doplnili basákom Majom Lukáčom a Radom Kluvancom na druhej gitare a po tvrdom skúšaní nových skladieb, sa koncom roka 2018 predstavili v napratanom klube v Kanianke neďaleko domovskej Prievidze.

Vystúpenie s novým materiálom malo skvelú odozvu a ihneď sa hovorilo o výbornom návrate na scénu. Odvtedy bola kapela opäť koncertne činná a postupne dokončovala skladby na dlhohrajúci album. Comebackový koncert v Kanianke natoľko zaujal podporovateľov domácej scény zo Slovak Metal Army, že prišla ponuka na vydanie plnohodnotného debutového albumu PERFORMED pod touto značkou. Ponesie názov Moronia a vyjde februára 2021. Kapela ho nahrala s novým sólo gitaristom v zostave, Maťom Súkeníkom.

Performed, Moronia

PERFORMED – Moronia

 1. Good Mood Stealer
 2. War
 3. Mental Leech
 4. Mammonist
 5. Killing Past
 6. Uzzur
 7. Thick Fume Of Dependencies
 8. Moronia

Album bol nahratý v Typhoid Sound Lab Studio pod dohľadom Jozefa Flimela a tiež v Studio Vladislav Leškovský a Peter Kravec Studio by Peter Kravec in 2019
Produkcia: Adam Mičinec & Performed
Mix a mastering: Adam Mičinec
Texty: Martin Majdan
Hudba: Performed
Obal by Nanda Dika (Violence Art)
Grafické spracovanie by Mirek Řezníček
Fotky: Dominik Papánek

PERFORMED sú online
Web: https://performed.wbl.sk/
Facebook: https://www.facebook.com/performedmetal
Instagram: https://www.instagram.com/performed_band/
Youtube: https://www.youtube.com/user/performedmetal
Bandzone: https://bandzone.cz/performed

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *