Tento rok príde na svet tretí album Between The Planets

Pražský inštrumentálny projekt v minulosti už koketoval aj s hosťujúcimi spevákmi, svojich priaznivcov však môže ubezpečiť, že aj tretí album, pomenovaný Parallel World, sa ponesie prevažne na inštrumentálnych vlnách. Hudobne a zvukovo však došlo od predošlého albumu k značnému posunu.

BETWEEN THE PLANETS už skôr našli svoj rukopis, osobitne spájajúci ambient, elektronické podklady, art rock a djentom ovplyvnený metalový groove, ale čo sa týka štruktúry a práce so zvukom, v čase Vianoc uverejneného singla Time Dilation je na prvé počutie zrejmý posun. Skladba je aj napriek zvukovo bohatému rozvrstveniu a masívnemu zvuku kompaktná a priebežne graduje aj čo sa týka aranžmánov, a dokonalý mix Martina Spacosha dovoľuje uchu zachytiť aj tie najjemnejšie detaily. O mastering sa postaral Jacob Hansen (Katatonia, Evergrey, Amaranthe, Vola, Aborted ad.).

Na Parallel World sa bude nachádzať osem skladieb a vydanie (digital, CD, MC) je naplánované na jar tohto roka.

Kto sú Between The Planets

BETWEEN THE PLANETS sa z pôvodného sólo projektu gitaristu, skladateľa, zvukového inžiniera a producenta Martina Spacosha (Elbe, Martians ad.) dostal aj na koncertné pódiá a už od roku 2012 patrí medzi české domáce istoty. Po druhom albume Of Inner Sight (2017) sa projekt objavil aj na festivale Brutal Assault a v júni 2018 predskakoval švédskym MESHUGGAH na ich pražskom koncerte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *