Suzi Quatro koncom marca vydá album The Devil In Me

Hudobníčka Suzi Quatro nedávno hrdo oznámila vydanie nového albumu a svoje pocity opísala nasledovne: “The Devil In Me je tým najlepším albumom v mojej kariére!” To, či sa v superlatívoch budeme o albume The Devil In Me vyjadrovať aj my, je otázne. Zatiaľ vieme prezradiť, že nahrávka obsahuje 12 skladieb a podľa slov Suzi je každá z nich „peckou“.

A ako vlastne k nahrávaniu albumu prišlo? Jedným z dôvodov je lockdown spojený s pandémiou koronavírusu, čo mimochodom doviedlo k tvoreniu aj mnohé iné kapely. V prípade Suzi hovoríme aj o spolupráci s jej synom Richardom Tuckeym, ktorý sa podieľal aj na predošlom albume svojej mamy s názvom No Control“Na jar roku 2020 sme museli zrušiť približne 100 naplánovaných koncertov a rovnaký krok musel urobiť aj Richard so svojou kapelou. A tak som mu povedala: ‘Mali by sme začať písať nový materiál a inšpirovať sa tým, čo sa práve teraz deje vo svete.’ Vedela som, že Richard a ja tvoríme skvelý tím, čo sa ukázalo na albume No Control, ktorý zaznamenal obrovský úspech a bol pre nás oboch špeciálny. Priznám sa, že som si nikdy nepomyslela, že by sme tento výkon dokázali prekonať, avšak podarilo sa to albumom The Devil In Me. Každý, kto ten album počul, povedal: ‘Ten album je ešte silnejší!’” opisuje svoje pocity Suzi.

Nový album ukazuje hudobnú rôznorodosť americkej hudobníčky Suzi Quatro (na čo sme u nej zvyknutí), avšak skrýva v sebe aj pár prekvapení. Za klasické rockové kúsky môžeme označiť skladby ako The Devil In Me, Get Outta Jail, Motorcity Riders Hey Queenie, zatiaľ čo intímna Loves Gone Bad sa nesie v ponurej atmosfére baru. In The Dark je kombináciou elegantnosti klavíra a provokatívneho saxofónu. “Richard si želal, aby to bol rôznorodý album, na ktorý môžete vopchať hocijaký song a bude to pasovať. Zároveň chcel, aby bol tento album rovnako dôležitý a prelomový ako môj prvý. Takže sme ho presne takto urobili,” hovorí Suzi.

Zoznam skladieb na CD a LP

CD verzia

1. The Devil In Me
2. Hey Queenie
3. Betty Who?
4. You Can‘t Dream It
5. My Heart And Soul (long version)
6. Get Outta Jail
7. Do Ya Dance
8. Isolation Blues
9. I Sold My Soul Today
10. Love‘s Gone Bad
11. In The Dark
12. Motor City Riders

LP verzia

Strana A

1. The Devil In Me
2. Hey Queenie
3. Betty Who?
4. You Can‘t Dream It

Strana B

1. My Heart And Soul (long version)
2. Get Outta Jail
3. Do Ya Dance
 4. Isolation Blues

Strana C

1. I Sold My Soul Today
2. Love‘s Gone Bad
3. In The Dark
4. Motor City Riders

Strana D

1. Can I Be Your Girl (bonus track)
2. Desperado (bonus track)

Záznam pražského koncertu v roku 1979

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *