Derek Sherinian oslovil Slovákov na spoluprácu!

Občas sa stane niečo, čomu ani sami neveríte! A presne to sa stalo slovenskej kapele STEVE MISIK & Co, ktorá nahrala singel so svetoznámym umelcom. Ako teda k tomu prišlo?

„Keď sme dokončili nahrávky nového singla, Derek Sherinian mi napísal cez Twitter a navrhol spoluprácu, ktorá ma veľmi potešila. Veľmi som sa potešil možnosti spolupracovať s ním na tejto piesni, obohatil ju a dal jej nový rozmer. Pre nezávislého umelca je veľkou cťou nahrať pieseň s umelcom takého kalibru, ako je Derek Sherinian,“ hovorí Štefan „Steve“ Mišík.

„Navrhol mi, že ak sa mu bude páčiť niektorá z mojich nových skladieb, nahrá do nej klávesové party. Okamžite som mu poslal novú pieseň, ktorú sme práve dokončili s kapelou. A tak vznikla verzia piesne Stuck in the Truck,“ dodáva Mišík.

Pieseň je o pohybe, pocitoch na ceste, emóciách zo zmeny života, pocitoch zo situácií spôsobených cestovaním po svete. Text piesne v krátkosti rozoberá filozofovanie myšlienok vodiča, ktorý sa rúti domov.

„Skladba je venovaná všetkým vodičom nákladných vozidiel, ktorí nám v týchto zložitých dobách pandémie prinášajú všetko, čo potrebujeme a často riskujú svoje životy. Ich práca sa často podceňuje, ale je to náročná práca. Túto pieseň som napísal na pamiatku svojho strýka, ktorý bol vynikajúcim človekom a okrem iného aj profesionálnym vodičom nákladného vozidla. Zahynul pri autonehode za polárnym kruhom vo Švédsku,“ ozrejmuje Mišík.

Stuck in the truck (feat. Derek Sherinian) after release promo
Stuck in the truck (feat. Derek Sherinian) after release promo

Kvôli spolupráci s Derekom všetci očakávajú, že skladba bude zameraná na virtuózny prog-rock či prog-metal, no v tomto prípade je to iné. „Ľudia, ktorým sme skladbu nechali vypočuť, sa vyjadrili, že vďaka nosnému groove je to fajn roadtrip skladba, že nosný groove vyvoláva pocit valiaceho sa vozidla. To bol aj náš zámer, preto sme túto skladbu nechceli smerovať do prog-rocku. Chceli sme jednoducho groovy rockovú skladbu,“ hovorí Mišík so želaním, aby pieseň potešila v každej situácii. A možno sa z nej časom stane hymna kamionistov!

Pieseň bola nahraná online v 4 krajinách, pretože každý člen skupiny bol v karanténe z dôvodu výskytu koronavírusu v inom štáte a Derek Sherinian bol tiež na opačnej strane sveta. Bubeník nahral svoje party na Slovensku, basgitarista vo Švajčiarsku, spevák a gitarista nahrával na Kanárskych ostrovoch Lanzarote a Fuerteventura a Derek doma v Spojených štátoch. Mixovanie a mastering robil slovenský producent žijúci vo švajčiarskom Frutigene.

Skladba STUCK IN THE TRUCK feat. Derek Sherinian vyšla včera, 23. apríla 2021, ako súčasť 3-skladbového EP, ktoré bude obsahovať tri verzie skladby. Singel si môžete stiahnuť cez Spotify, Apple Music či inú streamovaciu platformu.

Ak chcete o kapele vedieť najnovšie správy, dátumy koncertov, lístky zadarmo, okamžitý prístup k najnovším singlom zadarmo + stiahnutie 1. kompletného albumu zadarmo, pripojte sa k zoznamu adries na oficiálnej webovej stránke kapely https://www.stevemisikco.com. Po pridaní sa do zoznamu si môžete nový singel bezplatne stiahnuť v plnej kvalite. Sledujte aj oficiálny Youtube kanál kapely a nepremeškajte žiadne nové video: https://www.youtube.com/stevemisikco

Derek Sherinian je známy vďaka spolupráci s mnohými svetoznámymi kapelami. Spomenieme Sons Of Apollo, Black Country Communion, Planet X, Dream Theater, Kiss, Billy Idol, Alice Cooper, Yngwie Y. Malmsteen, atď.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *