Slobodná Európa si špeciálnym miniturné uctí pamiatku Braňa Alexa

SLOBODNÁ EURÓPA sa po roku a pol vráti na koncertné pódiá, aby si uctila pamiatku nedávno zosnulého zakladateľa kapely Braňa Alexa, na sérii výnimočných štyroch letných open air koncertov pod názvom R.I.P. Braňo Alex Tour. V Košiciach, Bratislave, Žiline a Banskej Štiavnici sa kapela predstaví v novej zostave s Lacom Lučeničom na gitare. Ten sa svojím gitarovým zvukom podieľal na nahrávaní a zvuku albumov SLOBODNEJ EURÓPY už od roku 1992 a basu teraz prenechá novej tvári v kapele, Rasťovi Goremu, ktorý doteraz hrával s legendárnou DAVOVOU PSYCHÓZOU. Doplní tak rokmi overenú zostavu Whisky, Sveťo Korbeľ a Tuleň.

Prvý z koncertov odohrajú 30. júla v Košiciach, v open air priestoroch Kasárne/Kulturpark. Na ďalšie koncerty sa k nim ako špeciálny hosť pripojí Dorota Nvotová s kapelou a 13. augusta spoločne zahrajú v Bratislave v záhradných priestoroch legendárnej Umelky pod Starým mostom. Do Žiliny sa spoločne presunú 21. augusta, kde odohrajú koncert vo vonkajších priestoroch klubu Smer 77. Spoločné miniturné zakončia koncertom v amfiteátri v Banskej Štiavnici, ktorý tak uzavrie koncertné leto, na ktoré sa všetci už nedočkavo tešia.

Pozrite si aj

This is punkrock from Transylvania

Na koncertoch kapela predstaví nový program, v ktorom sa objaví aj niečo zo sólovej tvorby Braňa Alexa, ktorá bude zastúpená aj v playliste Doroty Nvotovej, ktorá s nimi spolupracovala na albume Trojka, kde napríklad aranžovala sláčikovú sekciu legendárnej Braňovej piesne Havran.

Okrem samotného turné sa kapela objaví aj na viacerých letných festivaloch, z ktorých prvý odohrá 10. júla na Pohode.

Po ročnej pauze ide Slobodná Európa na prvé koncerty. S novou zostavou

R.I.P. Braňo Alex tour:

30. 7. Košice – Kasárne/Kulturpark
13. 8. Bratislava – Umelka + špeciálny hosť: Dorota Nvotová
21. 8. Žilina – Smer Klub 77 + špeciálny hosť: Dorota Nvotová
27. 8. Banská Štiavnica – Amfiteáter + špeciálny hosť: Dorota Nvotová

Vstupenky sú v predaji v sieti TicketLIVE.sk

Redakciu informoval Michal Očovan z agentúry ProMusic.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *