S hudbou do trojky

Škótska kapela HAND OF KALLIACH prináša skutočnú intoxikáciu všetkých zmyslov, a to novým debutovým EP Shade Beyond. Počin ukazuje hrozivé schopnosti týchto talentovaných nováčikov.

Kapela HAND OF KALLIACH, ktorú tvorí manželský pár, prichádza na hudobnú scénu z Edinburghu. Ich fascinujúce EP Shade Beyond vzniklo v decembri 2020.

Napriek tomu, že EP je na svete pomerne krátko, podarilo sa mu získať obrovskú podporu zo strany fanúšikov aj médií. Spomenieme, že kapela bola označená ako „Kapela mesiaca január“ v rámci relácie Midnight Hour na rádiu Metal Meyhem Radio.

Hand of Kalliach, Shade Beyond

Zoznam skladieb

  1. Fàilte
  2. Fathoms
  3. Overwhelm
  4. White Horizon
  5. In Tempest Wrought

Aj keď tvorba kapely je ovplyvnená prvkami folku, HAND OF KALLIACH používa tradičné hudobné nástroje len minimálne – skôr sa orientuje na vyzdvihovanie rytmov a hudobných postupov z folku a tie následne adaptuje pre skreslený zvuk gitár.

Skladby na EP Shade Beyond sú pestré, čo sa nálady týka. Čerstvú energiu pocítite v In Tempest Wrought a White Horizon, surová agresia Vás dostane v skladbe Fathoms a temnú intonáciu si vychutnáte v Fàilte. Overwhelm je klasickým metalovým kúskom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *