Prague Summer Festival potvrdil The Offspring na leto 2022

Prague Summer Festival oznamuje nový dátum konania koncertu THE OFFSPRING. Kapela vystúpi 12. júna 2022 v Prahe a na akcii predstaví svoju práve vydanú novinku Let The Bad Times Roll.

Nová koncertná séria Prague Summer Festival sa mala pôvodne konať v mesiacoch jún a júl roku 2020 v pražskom A-parku Ledárne Braník. Pandémia koronavírusu plánované koncerty zmarila, hudobníci však potešili fanúšikov niekoľkými novinkami.

THE OFFSPRING obohatili svoju diskografiu o desiaty album s názvom Let The Bad Times Roll. Nový materiál vyšiel po deviatich rokoch od vydania nahrávky Days Go By.

Nová hudba vznikala na najrôznejších miestach, vrátane štúdia kapely v Huntington Beach v Kalifornii. THE OFFSPRING prizvali už tretíkrát k spolupráci legendárneho producenta Boba Rocka. Verní punk rockovej tradícii glosujú súčasné témy. „Mám pocit, že sa nachádzame v jedinečnom období histórie, kedy namiesto toho, aby naši svetoví vodcovia hovorili, že robia maximum, skôr ako keby oznamovali, že na to se*ú, čo je naozaj desivé,“ hovorí frontman Dexter Holland.

Americkí THE OFFSPRING pôsobia na scéne od roku 1984. Albumov Smash, Hombre, Americana alebo Conspirancy of One sa predali milióny kusov a získali niekoľko multiplatinových ocenení. Ich hudba zaznela vo filmoch Batman navždy, Ja, moje druhé ja a Irena, Prci, prci, prcičky, Tajomstvo minulého leta, ale aj vo videohrách – napr. World of Tanks. Skupinu tvorí okrem Dextera Hollanda aj gitarista Kevin „Noodles“ Wasserman, bubeník Pete Parada a basista Todd Morse.

Organizátori akcie Prague Summer Festival v spolupráci s managementom kapiel pracujú aj na nových termínoch koncertov metalcorových BRING ME THE HORIZON a LITTLE BIG.

Briti BRING ME THE HORIZON vydali na jeseň minulého roku EP Post Human: Survival Horror, na ktorom spolupracovali s Yungbludom či Grimes. Činili sa aj ruskí provokatéri LITTLE BIG – pobavili novými klipmi Tacos, S*ck My D*ck! alebo Sex Machine.

Prague Summer Festival organizuje Ameba Production stojaca aj za podujatiami Rock for People, Kefír, Nouvelle Prague či klubovými koncertmi Rock for People Concerts.

praguesummerfestival.cz
facebook.com/praguesummerfestival

5 hitoviek podľa redakcie ROCKER.sk

Prečítajte si recenziu na najnovší album

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *