Nový album Archeonic vydá Pařát

Kostru mohelnických ARCHEONIC tvorí Mik (basgitara) a Lerry (gitara), ktorí už v roku 1994 zakladali kapelu SCENERY vyžívajúcu sa v technickom death metale. SCENERY v roku 2007 ukončili svoju aktívnu/koncertnú činnosť. Ľahké vzkriesenie prebehlo v roku 2012 prostredníctvom albumu Mental Confusion. To však už bola len taká labutia pieseň a SCENERY týmto počinom definitívne skončili. Prečo? „Nejmenujeme se SCENERY jednoduše proto, že jsme chtěli jít trochu jinou cestou, dělat přímočařejší hudbu, i když s občasnými technickými kudrlinkami, takovou, řekněme, trochu více posluchačsky přívětivější,“ vysvetľuje Mik.
Po EP 16th Dimension z roku 2016 dozrel čas na plnohodnotný album. To dostalo názov Digital Pain a obsahuje deväť skladieb v dĺžke 40 minút. Je medzi nimi aj tá s názvom 1984, ktorú si už môžete vypočuť nižšie.

Bystrému oku a uchu možno neunikne, že ARCHEONIC sú štúdiovo späť v čiastočne obmenenej zostave, presnejšie s novým vokalistom. Tým sa stal mladý nádejný spevák s prezývkou P.T.. Pri pohľade na design 16th Dimension vám pravdepodobne ako prvé napadli pyramídy v Egypte. Koncepcia Digital Pain sa od EP nijak extra nevzďaľuje. Podľa Mika je stále ostro nasmerovaná proti neduhom a nešvárom tejto modernej digitálnej doby. “Pranýřuje slabosti dnešního člověka z pohledu nejrůznějších moderních technologií, závislostech na nich, odcizení se jeden druhému, životy ve virtuálních realitách, světech, sítích a podobně. Po hudební stránce se deska může zdát, díky modernímu a hutnému soundu, mnohem tvrdší než její předchůdkyně z roku 2016, ale styl, podstata a výraz zůstává stále stejný. Díky tomu, že se na nové desce tentokrát podíleli více méně všichni členové, bude její obsah pestřejší a výrazově i barevnější. Myslím, že se máte opravdu na co těšit,” uisťuje ik.

Album Digital Pain vyjde 20. apríla spoločne s 99. číslom časopisu Pařát, ako klasický radový full album v niekoľkotisícovom náklade za ľudovú cenu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *