Nemeckí heavy rockeri Plainride uverejnili klip k piesni Shepherd

PLAINRIDE zverejnili videoklip k skladbe Shepherd, ktorá pochádza z ich očakávaného albumu. Kapela tiež ohlásila termíny koncertov na tento rok.

Na novom singli sa podieľal už aj gitarista Bob Vogston, ktorý vstúpil do kapely v roku 2019, čo spolu s jemným vokálom a gréckym nástrojom zvaným baglamy vytvára unikátne spojenie.

Neprezradíme, čo je v klipe hlavnou dejovou linkou, povieme len, že kapela sa zaoberá kritikou éry kapitalizmu, čo celé zaobaľuje ich vlastným štýlom humoru. Samozrejmosťou je skvele odvedená práca scenáristu a režiséra.

„‚Shepherd‘ je naším prvým počinom s Bobom Vogstonom v tíme. Jeho príchod je významným míľnikom v procese tvorenia, pretože Bob nie je iba neskutočne skúsený muzikant, ale aj talentovaný producent. To nám dovolilo produkovať si hudbu na úplne inej úrovni, kde sa cítime komfortne a viac otvorene širšiemu publiku. V podstate sme získali istú formu nezávislosti, teda okrem nahrávania bicích, čo nám zabezpečuje štúdio nášho priateľa Jordiho Büchela. Všetko ostatné sme dokázali nahrať v našich domácich štúdiách a potom to len Bob a jeho magické producentské schopnosti dali dokopy,“ hovoria jednohlasne členovia kapely.

“Keď sme sa rozhodli natočiť videoklip, vedeli sme, že to bude viac-menej ‚urob si sám‘. Rok 2020 rozhodne nebol ľahkým rokom, a tak sme na všetko mali oveľa menší rozpočet, než s akým zvyčajne pracujeme. Navyše sme vedeli, že video musíme natočiť iba za jeden deň a že potrebujeme také miesto, kde nás nikto nebude rušiť a nebudeme potrebovať žiadne povolenie na vstup. Našťastie, naša skúšobňa sa nachádza v priemyselnom areáli – mimochodom ako mnoho iných v Nemecku. Dali sme dokopy scenár, vypichli sme niektoré témy zo skladby a pustili sme sa do samotného natáčania, ktoré bolo plné zábavy a smiechu, aj keď vonku bola veľká zima. Taká veľká, že odchádzali baterky v kamere! Napriek všetkému, stálo to za to,” ozrejmuje frontman kapely Max Rebel.

Nespočetné množstvo košieľ a tričiek utieklo od svojich majiteľov za zvuku popredných kolínskych dodávateľov heavy rocku PLAINRIDE, ktorí sa už dávno oslobodili od bičovania horných častí tela a chcú sa pomstiť suchým potným žľazám! Ich poslanie: oslobodenie elektrickou gitarou. Zasadenie semienka rebélie do sŕdc a myslí divákov prišlo na Wacken Open Air festivale v roku 2018 a teraz PLAINRIDE uchopili ten nebezpečný moment znovu a stali sa priamou hrozbou pre verejnú bezpečnosť. Zamknite okná svojej kúpeľne, pretože títo štyria pohania sa nezastavia pred ničím, aby sa vám vystavili!

Heavy rockeri z nemeckého Kolína nad Rýnom vydali svoj predošlý album Life On Ares na jeseň of 2018 cez kalifornský label Ripple Music a nebude tomu inak ani pri nadchádzajúcom albume. “Ripple Music je pravdepodobnoe tou najlepšou možnosťou pre nás. Nič lepšie sme si nemohli želať,” hovorí Max.  

Kapela postupne pridáva informácie o nadchádzajúcich koncertoch na tento rok, preto ak týchto šialencov chcete vidieť naživo, sledujte udalosti na ich Facebooku.

Informácie o kapele

Max Rebel – spev, gitara (tiež baglamy v skladbe „Shepherd)
Florian Schlenker – bicie
Bob Vogston – basa, gitara, perkusie

Sledujte dianie okolo Plainride

WebsiteFacebookBandcampInstagramSpotify

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *