Evelynne hlásia svoj návrat singlom Purple Haze

Pražská kapela EVELYNNE sa po šesťročnej pauze vracia na scénu so singlom a videoklipom Purple Haze.

EVELYNNE zaujali roku 2012 debutom Anonymity, počas dvoch rokov vystúpili na popredných českých festivaloch, odohrali sólové a support koncerty doma a v zahraničí, vydali aj druhú platňu Identity pod producentskou taktovkou Borisa Carloffa. V novembri 2014 sa pätica rozlúčila s fanúšikmi, jednotliví členovia odišli naberať skúsenosti do Austrálie, Kanady a Anglicka.

Po niekoľkých rokoch sa však znovu zišli v skúšobni. „Za tu dobu každý z nás ušel dlouhou cestu a to jak v osobní, tak hudební rovině. Hraní nám moc chybělo. Před dvěma lety jsme se sešli plní nápadů a chuti tvořit nové věci,“ hovorí basgitarista Milan.

Purple Haze, Evelynne
Purple Haze, Evelynne

Kapela EVELYNNE nabrala nový smer, kladie dôraz na gitary korenené sedemdesiatkovým a osemdesiatkovým synth popom a indie rockom. Kapela spracovala aktuálne desiatku nových trackov, k spolupráci prizvala producenta Lukáša Chromka (Airfare, Ewa Farna) a hneď tri single s videoklipmi vypustí už tento rok. Že je na čo sa tešiť, potvrdzuje prvý počin Purple Haze.

Věříme, že si naši fanoušci nový zvuk oblíbí. Stylově jsme se vždy vyvíjeli, jak tomu asi má být. Tentokrát jsme upustili od screamů, trochu to vyklidnili a nahodili osmdesátkovej vibe, což nás aktuálně strašně baví,” dodáva frontman Roman.

So zmenou žánru prišla aj zmena personálna. EVELYNNE teraz tvorí štvorka zložená zo speváka a gitaristu Romana Doležala, gitaristu Martina Mola, basgitaristu Milana Paula a nového bubeníka Honzu Frimla.

Podmienky pre natáčanie klipu boli kvôli aktuálnej situácii dosť limitujúce, ale napriek tomu kapela prišla s originálnym nápadom a rozhodla sa pre spoluprácu s filmovým grafikom Václavom Žemlom, ktorá dopadla na výbornú. EVELYNNE využili ľudoprázdne ulice Prahy, do ktorých vložili postavu tanečníka – v týchto časoch toľko potrebné stelesnenie živej hudby a pozitívnej energie.

FB: www.facebook.com/evelynneprague
IG: www.instagram.com/evelynneband/
Youtube kanál: www.youtube.com/channel/UClQXpa7FEFN9Q5e2hFgxgJw

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *