Daniel Szabo z kapely Ektomorf prestúpil k Omega Diatribe

Maďarskí extreme groove metalisti OMEGA DIATRIBE zmenili člena na poste bubeníka. Stalo sa tak po vydaní štvrtého albumu Metanoia, ktorý produkoval známy švédsky producent Jens Bogren a ktorý vyšiel pod hlavičkou Metal Scrap Records.

Richard Szpuszenik, ktorý v kapele strávil pomere krátky čas, bol nahradený Danielom Szabom, ktorého poznáte z kapiel EKTOMORF alebo BLOODY ROOTS.

„Našťastie, táto výmena sa stala najlepším možným spôsobom. Pre nás bolo vždy dôležité, aby sme fungovali ako jedna rodina v synchronizácii, nakoľko to veľmi dokáže ovplyvniť správanie sa na pódiu. Opäť sme zjednotení a silnejší ako kedykoľvek predtým!“ hovorí gitarista Gergo Hajer.

„Snažili sme sa stráviť čo najviac času spolu, aby sme dosiahli bod, v ktorom znie kapela v tej najlepšej a najtvrdšej forme – aby sme Vám to mohli predviesť naživo, keď to situácia dovolí. Našťastie, tento štýl mi perfektne sedí, takže celým progresívnym groove labyrintom prejdem pomerne ľahko,“ dodáva Daniel Szabo.
Kapela a manažment intenzívne pracujú na plánovaní koncertov doma i zahraničí a dúfajú, že sa na pódiá postavia už tento rok.

“Tím okolo kapely pracuje naozaj veľmi tvrdo a efektívne, takže dúfame, že sa všetko otvorí, nasadneme do autobusu a prejdeme celý kontinent. Samozrejme, teraz nie je nič isté a nevieme nič sľúbiť, ale sme vďační za to, že aj organizátori a promotéri nám pomáhajú k tomu, aby nás dostali naspäť na pódiá,” uzatvára spevák Milan Lucsanyi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *