daniel b vydáva nový singel

zaseknúť sa v nefungujúcom vzťahu a hľadať cestu von, to je hlavná téma nového singlu 7 minutes od slovenského hudobníka daniela b. Skladba je prvou z pripravovaného EP.

daniel b sa v novej skladbe pohráva s indie-rockovým zvukom. V pozadí je počuť využitie syntetizátorov ako významného hudobného prvku na dotvorenie atmosféry a vyváženie inak prevažne gitarovo-naladenej piesne.
7 minutes opisuje moment, kedy si človek vo vzťahu uvedomí, že to, čo kedysi zmysel dávalo, ho pomaly stráca. Hodiny tikajú a jediným východiskom je všetko si navzájom povedať, kým je ešte čas.

O vzniku skladby daniel povedal: „Prvotný nápad prišiel ešte v roku 2019, kedy som napísal prvú verziu pesničky. Väčšinou sa k už dokončeným pesničkám, ktoré včas nenahrám, nevraciam. 7 minutes sa však nejakým spôsobom sama vracala ku mne, a tak prešla štyrmi rôznymi verziami, až napokon dostala túto podobu, ktorá so mnou z nejakého dôvodu rezonovala.“

daniel b
daniel b

daniel b je sólový projekt, za ktorým stojí Daniel Buc. Inšpirovaný DIY umelcami z celého sveta, daniel b nahráva v štúdiu, ktoré je iba na skok od jeho postele. Hudbe venuje väčšinu voľného času, ktoré mu momentálne štúdium na vysokej škole dovolí. 7 minutes je prvou skladbou z pripravovaného EP, ktoré by malo uzrieť svetlo sveta v lete 2021 a mohlo by byť prvou spoluprácou s Filipom Zemčíkom, ktorý stojí za kazetovým labelom ZTapes (@ztapes).

O dizajn obalu sa postarala talentovaná Kvet Nguyen (@kvetnguye). Kvet je slovensko-vietnamská fotografka a vizuálna umelkyňa ocenená druhým miestom na Svetovom bienále študentskej fotografie 2019. V súčasnosti dokončuje magisterské štúdium fotografie na VŠVU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *