Daniel b vydal debutové EP

Indie-folkový umelec daniel b vydal debutové EP One. Od jeho prvého singlu sa odlišuje komplexnejšou produkciou, stále si však drží zvuk charakteristický pre “lo-fi” hudbu.

One vzniklo ako DIY projekt, ktorý si od prvotných nápadov až po finálny master autor nahral a produkoval doma. V celom EP je cítiť lo-fi prístup, hlavne pri minimálne spracovaných, až trochu “surových” vokáloch. Pri počúvaní je jasné, že gitara je autorov preferovaný nástroj a tvorí hudobný základ všetkých piesní. To sa ešte viac prejavuje vo využití gitarových sól ako vrcholu všetkých troch trackov.

Úvodná house of cards navodí pocit nostalgie a melanchólie, témy, ktoré sa nesú počas celého EP. Pieseň privíta tajomným zvukom gitary, minimálne opracovanými vokálmi a hypnotickou slučkou v pozadí, ktorá sa dostáva každou sekundou hlbšie a hlbšie pod kožu.
One sa žánrovo drží blízko indie-folku, avšak posledný track take it mierne hraničí s indie-rockom. Autor tu opisuje „moment vo vzťahu, kedy je „ako ďalej?“ iba rečnícka otázka“. Pieseň tak myšlienkovo uzatvára celé EP a nabáda k otázke, akým smerom sa bude zvuk daniela b ďalej uberať.

daniel b je sólový projekt Daniela Buca, ktorý vznikol v roku 2020 online koncertom v Žilinskom KC Hoffmann a vydaním dvoch piesní life a lean on. Tie dostali shout-out od indie blogu Start-Track.com, založeného Filipom Zemčíkom (@ZTapes). O cover art sa postarala Adelheid Pechová, študentka na University of Arts London. V 2021 daniel b pripravuje vydanie druhého EP, ktorým chce žánrovo mierne rozšíriť svoj repertoár.

Credits:
Obal: Adelheid Pechová @adelheidpechova
Foto: Kristína Kráľová @christiekralova

Linky:
Spotify: https://open.spotify.com/album/2iFyJT9JjAEfmseMcUq9K8?si=y6vrKoSaT5S13_Zi9oUUhQ
Apple music: https://music.apple.com/gb/album/one-single/1545759580
Bandcamp: https://danielbmsc.bandcamp.com/album/one
Soundcloud: https://soundcloud.com/daniel-bmsc/sets/one
Instagram: https://www.instagram.com/danielfcknb
Facebook: https://www.facebook.com/danielfcknb

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *