Citron pokračuje ďalej!

Česká rocková legenda CITRON, zasiahnutá nedávnym nečakaným úmrtím kapelníka Radima Pařízka, sa rozhodla pokračovať. Zhodol sa na tom zvyšok kapely vrátane speváka Láďu Křížka a Radima Pařízka mladšieho, ktorý nestorov domácej rockovej scény povedie. Táto zostava plánuje dokončiť aj rozpracovaný album.

Radim Pařízek
Radim Pařízek

Po tom, čo na začiatku marca náhle zomrel ikonický líder a bubeník CITRONU Radim Pařízek, nebolo úplne jasné, či a ako bude kapela ďalej pokračovať. Pařízek bol nenahraditeľným ťahúňom a bol to práve on, kto sa najviac zaslúžil o to, že sa CITRON v uplynulých niekoľkých rokoch neustále držal na špičke tuzemskej rockovej scény. S jeho nečakaným úmrtím sa musela popasovať ako rodina, tak i kapela. V neľahkej situácii sa ocitol Pařízkov syn Radim, ktorý v kapele CITRON zastáva post basgitaristu a súčasne novo prevzal za kapelu všetku zodpovednosť. „Odchod táty-Radima nás všechny hluboce zasáhl, ale věříme, že nás bude na všech našich dalších cestách vždy provázet. Citron byl pro něj dítě, kterému věnoval velkou část svého života a já jako jeho jediný syn (a zároveň člen) cítím niternou potřebu odkaz kapely udržet. Záleží teď nejenom na odhodlání kapely, ale i fanoušků. Jejich podpora pro nás bude rozhodující. Jedno z tátových životních mott vždy bylo, že se musí hrát a jet dál přes všechny překážky, a v takovém duchu budeme pokračovat dál,“ hovorí Pařízek mladší a súčasne ide o prvé oficiálne vyhlásenie, v ktorom konštatuje, že kapela ešte nepovedala svoje posledné slovo. CITRON teraz bude starostlivo vyberať nového bubeníka, ktorý Radima Pařízka staršieho nahradí. Na konkrétne meno si ale budú musieť fanúšikovia ešte chvíľu počkať.

Kapelník Radim Pařízek starší bol odhodlaný nadviazať na zatiaľ posledný album CITRONU Rebelie Rebelů (2016). Novinka mala vyjsť ešte tento rok. Pařízek mal dokonca pripravený nový materiál a na niektorých skladbách sa už postupne pracovalo aj v štúdiu. Fanúšikovia sa podľa slov Pařízka mladšieho novej dosky nakoniec dočkajú. „Příprava nového alba je v procesu, jeho základem budou tátovy písně, které na desku složil. Další informace i ohledně chystaného turné poskytneme po plánované osobní schůzce kapely.“ Svoje predstavy o novom albume spomenul Radim Pařízek starší vo svojom poslednom rozhovore, ktorý sa natáčal mesiac pred jeho smrťou v domovskom štúdiu CITRON.

Legenda žije ďalej! Kapela ďakuje všetkým fanúšikom za podporu a chuť pokračovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *