Canyon vydajú koncom mája 5 skladieb

Austrália má tú zvláštnu schopnosť, že z nej prichádza len skvelá hudba a je pritom úplne jedno, o aký štýl ide. Čerstvým dôkazom toho, že krajina produkuje kvalitu aj v oblasti metalu, je zoskupenie CANYON z Melbourne. Trio hudobníkov pritom vzniklo len minulý rok a už sa im podarilo pretlačiť sa na výslnie. Ako hovoria, vytvorili si vlastný štýl alternatívneho metalu, v ktorom snúbia stoner rock s progresívnym metalom. Na prvý pohľad to môže vyzerať zvláštne a možno si poviete, že táto zlátanina predsa nemôže znieť dobre. Len počkajte, kým si vypočujete ich tvorbu.

Dva single sú už na svete. Prvým z nich je Insane, ktorý má v sebe kus Rage Against the Machine, ale začujete tam aj Chrisa Cornella a dokonca aj Anthonyho Kiedisa. Skladba je pohľadom na aktuálny technologický svet plný konkurencie a neustály tlak na nespokojné ľudstvo. Ďalší singel s názvom Keep Me Waiting trávi šesť minút pomyselnou debatou medzi zábavou hudobníkov počas jammovania a faktom, aké náročné je vysporiadať sa s krutou realitou života a vzťahov okolo nás.

Skladba Insane z albumu Static

Ďalšie skladby zverejnia Austrálčania koncom mája. A čo je vlastne na tých singloch také skvelé? Kapela CANYON sa v každom jednom z nich cíti ako ryba vo vode a poslucháč túto spokojnosť autorov veľmi intenzívne vníma. Gone Before Your Time je vystavaná na striedaní agresívneho a mierneho spevu – model, ktorý je používaný mnoho rokov viacerými interpretmi, avšak v tomto prípade skladba skrýva niekoľko prekvapení. Static ukazuje rockovú stránku kapely s výrazným vplyvom basy a bicích, zatiaľ čo gitary dominujú v politicky motivovanej skladbe Minority Outspoken.

Austrálčania CANYON majú veľký potenciál a pokiaľ chcete vedieť, kam smeruje rock a metal z 90. rokov, vypočujte si ich.

Canyon sú:
Alex Duin – basová gitara / vokály
David Collopy – bicie
Dalton Courtney – gitara

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *