Brutal Assault pridal do zostavy 20 nových kúskov

Predošlý šialený rok už doznel, a tak máme pre vás s veľkou radosťou novú várku potvrdených kapiel pre ročník 2021. A ide skutočne o várku, pretože nových kapiel do zostavy festivalu máme hneď 20 a pokrývajú celé spektrum žánrov, pričom na žiadny sa nezabudlo!

Všetky pravoverné „metly“ určite ku kúpe lístkov vybičuje správa, že máme potvrdenú thrash legendu z Bay Area, ktorá sa stala predchodcom Machine Head. Áno, príde Phil Demmel a obnovení VIO-LENCE! Tí by v dobe konania festivalu už mali mať nové EP, takže sa tešte aj na nový materiál! Do thrashovej skladačky line-upu ešte prihadzujeme Britov ONSLAUGHT, ktorí s posledným albumom Generation Antichrist posúvajú žáner na novú úroveň brutality, a technických deathrasherov REVOCATION, ktorí nadmieru umne oscilujú medzi tradíciou 80. rokov a technickejšou modernou!

Zostava Brutal Assaultu však nie je iba o ničivej sile. Tiež sa chcete bez ohľadu na žánre pobaviť, a tak na naše pódiá vtrhne trio stoner rockových kapiel. Pri ich setoch pivo nepochybne potečie prúdom. Mohutný moshpit na populárnych RED FANG určite rozkýve aj samotné pódium, rovnako tomu bude aj pri vitálnych heavy rockeroch CLUTCH. Tretím do partie je JOHN GARCIA a jeho The Band of Gold, majiteľ nezabudnuteľného hlasu legendárnych Kyuss!

A teraz trochu death metalu. Jeho melodickú a atmosférickú odnož bude dvakrát zastupovať Fínsko: INSOMNIUM a MORS PRINCIPIUM EST! Tú rýchlejšiu a progresívnejšiu polohu naopak Amerika. Vitajte v zostave Trevora Strnada a melodiky THE BLACK DAHLIA MURDER, úderných progresívcov RIVERS OF NIHIL a „ujetých“ NEKROGOBLIKON s ich rozšanteným zeleným mužíkom. Nemôžeme zabudnúť na dánsky kvartet obdivujúci prehnitý zvuk – UNDERGANG. Ugh!

Bez experimentov a legiend sa ale naša súpiska neobíde. Pionierov industrial/elektro rocku DIE KRUPPS asi nemusíme predstavovať. Na konte majú nový album a do tria s už potvrdenými Front Line Assembly ešte prihadzujeme priekopníkov českého EBM, majstrov provokácie, poslov zla a kráľov českej tvrdej elektroniky VANESSA! Tešiť sa môžete aj na definitívne potvrdených Nórov MANES, ktorí vo svojej jedinečnej hudbe bez hraníc miešajú rockové a elektronické žánre s tvrdými gitarami. Rovnako zaujímaví budú aj uznávaní miesiči deathu a doomu z Holandska, obnovení PHLEBOTOMIZED.

Ostrý hardcore punk hybrid zo Severnej Kalifornie, do ktorého sa dostáva metalová dravosť, príde na rad so sympaťákmi DEATH BY STEREO.

Sme na konci. Ale nemajte strach, black a doom metal neabsentuje. Melanchóliu z Nemecka dovezú námorní (funeral) doomari AHAB s murmurom hlbokým ako Mariánska priekopa. Epickú zmes atmosférického black metalu so štipkou sludge/post-hardcoru v temnom vesmíre Brutalu budú šíriť REGARDE LES HOMMES TOMBER a na atmosférickej vlne sa ponesie i vystúpenie WINTERFYLLETH, pretože v emotívnom blacku Angličanov odhalíte aj doomové či pagan-folkové scenérie.

Brutal Assault 2021 tentokrát prebehne v piatich dňoch, a to v termíne od 10. do 14. augusta 2021. Zo zostavy festivalu sú z predpokladaných 150 interpretov zatiaľ potvrdené dve tretiny, takže ďalšie nové mená budú naďalej pribúdať. Ak nás chcete akokoľvek podporiť, zabezpečte si svoju vstupenku čo najskôr. Tešíme sa na vás!

Vstupenky: https://brutalassault.cz/cs/tickets
FB event: https://www.facebook.com/events/493050868165392

Doteraz potvrdené kapely

1914, Abbath, The Agonist, Ahab, Alcest, Arcturus, As I Lay Dying, Asphyx, Atari Teenage Riot, Author & Punisher, Baest, Bell Witch, Benighted, Beyond Creation, The Black Dahlia Murder, Blood Incantation, Bloodbath, Butcher Babies, Cattle Decapitation, Clutch, Cradle Of Filth, Dark Funeral, Darkest Hour, Death By Stereo, Denial Of God, Despised Icon, Devin Townsend, Die Krupps, Draconis Infernum, Evoken, Excrementory Grindfuckers, Exhorder, Exhumed, Fleshgod Apocalypse, Front Line Assembly, Frontierer, Fueled By Fire, Gaahls Wyrd, Gatecreeper, God Mother, Havok, Hentai Corporation, Imperial Triumphant, Insomnium, John Garcia, Katatonia, Leprous, Life Of Agony, Lost Society, M.O.D., Malevolence, Manes, Mass Infection, Mayhem, Me And That Man, Melt-Banana, Mercyful Fate, Mors Principium Est, Municipal Waste, Myrkur, Mysticum, Nailed To Obscurity, Necrophobic, Necrot, Nekrogoblikon, Nocturnus Ad, Onslaught, Ottone Pesante, Paradise Lost, Penseés Nocturnes, Pentagram, Philip H. Anselmo & The Illegals, Phlebotomized, Psycroptic, Psykup, Razor, Red Fang, Regarde Les Hommes Tomber, Revocation, Rings Of Saturn, Rivers Of Nihil, Sacred Reich, Shadow Of Intent, Sigh, Slagmaur, Soen, Soreption, Static X, Strigoi, Suffocation, Terror, Toxic Holocaust, Uada, Undergang, Valkyrja, Vanessa, Venom, Vio-Lence, Vitriol, Voices, Vola, While She Sleeps, Winterfylleth, Wolves In The Throne Room

10. – 14. august 2021 | pevnosť Josefov
5 dní – 5 pódií – 150 kapiel – horor kino – výstavy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *