Brazílčania Speedkiller dali album Midnight Vampire online

Brazílski metalisti SPEEDKILLER zverejnili online celý svoj debutový album Midnight Vampire, ktorý oficiálne vyjde 29. januára cez Edged Circle Productions vo formáte LP. Vydavateľstvo Helldprod Records poskytne album aj ako CD a MC kazetu.

Pre kvartet to bude prvý oficiálne nahratý materiál, no tí, čo album už počuli, predpovedajú obrovský úspech. Štvorica muzikantov – spevák a gitarista Spellcaster, gitarista Summoned, basák Evilspirit a bubeník Hellkrätus – čerpali inšpiráciu najmä od svojich brazílskych krajanov.

SPEEDKILLER hovoria, že album Midnight Vampire je výsledkom spolupráce agresie a atmosféry. Kapela sa totiž nesnaží nikoho kopírovať a skladby píše s veľkou dávkou trpezlivosti, čo ju odlišuje od mnohých muzikantov, ktorí sa chcú niekomu podobať. Táto rozvaha v tvorení nového materiálu vnáša do hudby očarujúcu atmosféru a útočnú agresiu a pieseň tak dostáva prednosť pred štýlom. Faktom však zostáva, že väčšina skladieb na novom albume poháňa fanúšika dopredu svižným, príjemným headbang tempom, ktoré umožňuje ich prevažne tradicionalistickým konštrukciám dýchať plné a nepríjemné dychy: nepopierateľne sírne, ale pevne zakorenené v dávnych hodnotách. Prvotná inšpirácia pre SPEEDKILLER skutočne vychádza zo škály pouličných bitiek, vampirizmu, heavy metalu, zvrhlosti a samozrejme smrti.

Speedkiller, Midnight Vampire

Album Midnight Vampire nestráca žiadny čas – poskytuje uspokojujúcich 27 minút. Finálny mixing prenechala kapela Remi Nygårdovi, obálku dizajnoval Jean Nightbreäker.

Album Midnight Vampire online

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *