Album Mountain of Sugar: rock tých rokov sedemdesiatych

Rockeri HEAVY FEATHER sú konečne späť aj s novou muzikou! Ich nasledujúci album s názvom Mountain of Sugar vydá na jar tento rok vydavateľstvo The Sign Records. Hudobný počin prinesie prvky zo 60. a 70. rokov s úžasnými bluesovými vokálmi. 

Prvý album Débris & Rubble (2019) bol fanúšikmi aj médiami veľmi dobre prijatý, čo motivovalo kapelu vydať sa na európske turné. Teraz nastal čas na druhý album Mountain of Sugar: surovejší, tvrdší, ale stále pevne spojený s rockovými koreňmi s dávkou psychedélie. 

Album Mountain of Sugar obsahuje 11 skladieb s nádychom rokov sedemdesiatych, okorenených nádherným bluesovým vokálom speváčky Lisy Lystam (ktorá sa spolu s gitaristom Matteom Gustavssonom spojila so Sienou Root). Inšpiráciou pre vznik hudby boli najmä kapely Free, Cream a Lynyrd Skynyrd. Nahrávalo sa v štúdiu No Regrets Fonogram Studio v Štokholme, kde kapela vytvorila unikátny a komplikovaný zvuk spájajúci ich vlastnú kreativitu a im blízke hudobné vplyvy.

Podobne ako prvý album, aj tento vznikol v spolupráci s producentom Erikom „Errka“  Peterssonom, ktorý skladbám dodal úplne nový rozmer, a to aj vďaka použitiu mix pultu, na ktorom kedysi mixovali legendárni Pink Floyd. Okrem iného, kapela mala česť spolupracovať aj s Magnusom Lindbergom, ktorý v minulosti pracoval pre kapely Lucifer a Imperial State Electric. 

Mountain of Sugar príde na tento svet 9. apríla ako vinyl a CD, a vypočuť si ho môžete aj v digitálnej forme prostredníctvom The Sign Records.  

Nájdite si viac o Heavy Feather

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *