Novinky od Roba Zombieho, Amon Amarth aj Slayer

A nie zrovna najlepšie. Pokiaľ ste sa tešili na niečo super, potom radšej odložte úsmev bokom. Nad ROBOM ZOMBIEM budete krútiť hlavou, AMON AMARTH vás sklamú podobne a SLAYER… Pri tých vám bude treba poriadne silný žalúdok, ktorý si už rovno radšej pripravte aj pri Amonoch. Nasledujúca trojica videí nechcene ponúka otázku – Kto spôsobil tento úpadok?

Rob Zombie – Well, Everybody’s Fucking In A U.F.O.

Na čo Rob myslel, keď dával dokopy toto prapodivné video s ešte prapodivnejšou pesničkou, nevedno. Ale človek si nepomyslí nič dobré. Hoci názov znie, že by sa mohlo udiať niečo vtipné, skôr je celé dielko trápne a fádne. Z takmer sedem minút trvajúceho videa sú viac než štyri minúty iba rozprávanie ženy, ktorú mali uniesť a znásilniť mimozemšťatnia. Človek si pomyslí – fajn, pretrpím toto a potom príde niečo, čo ma zmetie zo stoličky. No opak je pravdou. Neoriginálna melódia, Rob Zombie pôsobí, že sa pokúša o rap šialeného vedca.

 

Žiaľ, Zombie tentokrát šliapol minimálne o dva-tri poriadne veľké kroky vedľa. Nezostáva iné než dúfať, že zvyšok nadchádzajúceho aprílového albumu The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser bude lepší.

Amon Amarth – At Dawn’s First Light

Pozor, Vikingovia útočia! A zmasakrovali nielen dedinčanov, ale aj kapelu, ktorá miestami vyzerala, že sa tvári akoby na scéne ani nebola prítomná. Najskôr Amon Amarth pôsobia ako nenápadní duchovia s trochou krvi na tvári. Majú vlastnú bublinu, možno cez jej steny prešli pozostatky bojov navôkol. A potom zrazu príde záber na bojisko, ktorý keď sa vráti naspäť ku skupine, už z nich trčia šípy a vidno, že bojujú aj oni, pričom na konci videa už vidíme biť sa s Vikingami aj jednotlivých členov.

 

Novinka je v poradí druhou z albumu Jomsviking, čo vyjde o niekoľko dní. Prvou bola skladba First Kill a video bolo uverejnené ešte v januári. Treba uznať, že tam išlo o niečo lepšie spracovanie tématiky ako tentokrát, kedy pekne začínajúci klip s dvíhajúcou sa hmlou okolo kapely prisľuboval niečo výnimočné. Ale potom bola zrazu skupina na bojisku a dobrý prvý dojem vyfučal rýchlejšie než gumená Anča.

 

No a hudba… Hudba… Už to nie je to, čo to bývalo za čias The Twilight Of The Thunder God. Títo švédski Vikingovia sa zhoršili. Žeby začali strácať paru?

Slayer – You Against You

Keď iné nie, pri týchto matuzalemoch sa zachovala aspoň melodickosť, na ktorú sme pri nich zvyknutí už roky. Ale ani video by nebolo také zlé, keby obsahovalo menej gejzírov krvi. Z tých v predchádzajúcom klipe, čo je prvá časť k tomu novému, sa až dvíha žalúdok.

 

You Against You je ukážkou udalostí odohrávajúcich sa pred väzenskou vzburou, ktorú sme mali možnosť vidieť v Repentless. Príbeh je zmysluplný, má dobrú nadväznosť. No všetka tá krv… Krvavé fontány tentokrát netrvajú necelých päť minút, ale sedem. Skladba You Against You rovnako ako aj Repentless pochádzajú z minuloročného albumu Repentless.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *