Novinka od In This Moment vábi na nový album

Fanúšikovia kalifornskej formácie IN THIS MOMENT na čele s neprehliadnuteľnou Mariou Brink sa môžu tešiť na pribúdajúci počet noviniek ohľadom šiesteho pripravovaného albumu. Okrem toho, že nástupcom úspešnej čiernej vdovy, ktorú vydali v roku 2014, bude doska s názvom Ritual, už vieme aj ako desivo bude vyzerať jej artwork. Vyobrazená je na ňom Maria, ktorá levituje nad okultnými symbolmi v ošarpanej miestnosti. Vyzerá to tak, že skupina sa nechala silno inšpirovať okultizmom a náboženskými témami.

 

Album uzrie svetlo sveta už 21. júla prostredníctvom vzájomnej spolupráce Atlantic Records s Roadrunner Records. Producentom nahrávky bol Kevin Churko (Five Finger Death Punch, Ozzy Osbourne) a podľa najnovších informácii by sa na nej mal nachádzať aj cover populárnej piesne In The Air Tonight od Phila Collinsa a hosťovať na skladbe s názvom Black Wedding by mala aj heavymetalová legenda Rob Halford osobne.

Novinka od In This Moment vábi na nový album
Novinka od In This Moment vábi na nový album

Speváčka Maria v rozhovore pre newyorské rádio Q103 prezradila, čomu sa budú nové skladby tematicky venovať: „Vždy som bola ten typ ženy, ktorá rada dodáva iným ženám a ľudom silu a vždy som bola nezávislá, čo sa týka mojej sexuality. Chcela som ľuďom ukázať iný vnútorný druh sily, ktorý mám v sebe, ktorý sa však nijako nespája s mojou sexuálnou stránkou. Som presvedčená, že som v rámci samej seba a svojho života zosilnela. Fanúšikom som chcela ukázať tú najsilnejšiu stránku – ide o ten ozajstný oheň hlboko v mojom srdci.“

 

Gitarista Chris Howorth dodáva: „Štýlovo sme išli trošku surovejším smerom. Je to trošku vážnejšie než napríklad pri Sex Metal Barbie – nie, že by s tým bolo niečo zlé – vždy sa snažíme experimentovať a priniesť niečo nové. Keď to budú ľudia počúvať, chcem, aby našu hudbu precítili, či už z nej budú vnímať smútok, hnev alebo radosť. Pamätám si, že ako dieťa som niektoré nahrávky počúval stále dokola. Bol by som nadšený, ak by si svet vypočul a vstrebal tento album ako jeden ucelený kus práce.

 

Lákadlom na očakávaný album sa stal prvý singel s názvom Oh Lord, ku ktorému skupina nedávno zverejnila aj oficiálny videoklip. Skladba má výrazne bluesový šmrnc a po vizuálnej stránke video napovedá titul nahrávky, keďže zatiaľ čo sa v bielom odetá Maria preberá v rozbitom dome plnom náboženskej symboliky, skupina zahalených žien na lúke predvádza tajomný rituál s bielymi guľami.


Použité zdroje:
loudwire.com
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *