Novinka od Ghost nadväzuje na úspešnú Melioru

Švédski tajnostkári GHOST v kňazských habitoch minulý rok prevrátili rockový svet hore nohami. Kritikmi vychvaľovaný album Meliora dokonca získal za skladbu Cirice gramofónik Grammy v kategórii najlepší metalový výkon, pričom povedomie o týchto záhadných hudobníkoch začalo výrazne stúpať už skôr. Akokoľvek úspešný bol doposiaľ rok 2016 pre Ghost, tajomstvom opradená zostava fanúšikom nedávno naservírovala ďalšiu ochutnávku z trezoru ich muziky. 

 

Tentokrát ide o EP s názvom Popestar, ktoré, ako umelci sami tvrdia, voľne nadväzuje na svojho úspešného predchodcu. Nahrávka obsahuje najmä cover verzie iných umelcov, no nájdete na nej aj celkom novú skladbu z dielne Ghost – Square Hammer, ktorá dostala aj vlastný videoklip. Producentom dosky sa stal Tom Dalgety, známy najmä vďaka spolupráci s Royal Blood či Killing Joke.

 

Nemenovaný Démon (Nameless Ghouls – tak si hovoria členovia kapely, ktorí hrajú na hudobných nástrojoch) sa na margo nahrávky vyjadril: „Keďže sa toto EP spája s Meliorou, nevystupuje na ňom nový pápež (Skupina paroduje katolícku cirkev aj tým, že na každom albume majú ako speváka iného „pápeža“. Keďže posledná doska bola tretia v poradí, meno toho úradujúceho je Papa Emeritus III). Počas jesene tým teda predlžujeme aj naše severoamerické turné, pričom sa na jar vrátime do Európy na väčšiu a poslednú rozlúčku s Meliorou. Medzitým budeme pracovať aj na novom albume a po európskom turné plánujeme navštíviť štúdio, aby sme ho nahrali.“

Novinka od Ghost nadväzuje na úspešnú Melioru

V spomínanom videoklipe k skladbe Square Hammer zostali Ghost verní svojmu štýlu. Opäť si teda môžete všimnúť rôzne odkazy na klasické hororové filmy, pričom samotný vizuál zapadá do konceptu posledného radového albumu. Privítali by ste na EP radšej viac autorských skladieb alebo si radi vypočujete osobité spracovanie iných piesní?

 

Tracklist EP Popestar:

01. Square Hammer
02. Nocturnal Me (Echo And The Bunnymen cover)
03. I Believe (Simian Mobile Disco cover)
04. Missionary Man (Eurythmics cover)
05. Bible (Imperiet cover)


Použité zdroje:
FB kapely, blabbermouth.net
Foto: weldbham.com
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *