November a december prinášajú na Gothoom 12 nových mien

Čas pokročil a opäťsa dozvedáme nové mená na náš festival extrémnej metalovej hudby GOTHOOM. Začiatkom novembra nám pribúdali ešte zahraničný interpreti, ale druhá polovica nám priniesla už aj prvé slovenské mená. V decembri sme sa zatiaľ dozvedeli štyroch interpretov – dvoch slovenských a dvoch zahraničných.

 

AUTHOR

Prvý interpret k nám prichádza z Fínska. Pôvodne ako štúdiový projekt sa predstaví na našich pódiach v kompletnej kapelovej zostave. Program obohatia počas Black metal day svojou hudbou chladného čierneho kovu s textami v ich rodnej reči, takže pripravte sa na kurz fínštiny v cene lístka festivalu. Tento rok im vyšlo debutové EP s názvom Kuolevaisen Kirous.

 

DEMONICAL

Títo Švédi k nám prichádzajú po desiatich rokoch svojej existencie. Melodickí severskí deathmetalisti vstali z popola pôvodnej kapely Centinex. Vznikli v roku 2006 a na konte majú štyri albumy, posledný z roku 2013 Darkness Unbound.

WOMB OF MAGGOTS

Z mrazivého severu nás zoberú sa mierne ohriať do teplejších končín Európy. Grécka kapela má za sebou zaujímavý príbeh. Vznikli na začiatku milénia v roku 2001, po štyroch rokoch pôsobenia sa premenovali na Inactive Messiah, aby sa následne opäť rozdelili a časť z nich spôsobila znovuzrodenie pôvodnej kapely v roku 2014. Vyšli im dva albumy. Prvý ešte v prapôvodnej kapele s názvom Life Odium (2002) a druhý tohto roku Decay Of Humanity (2016).

 

MARTYRIUM

Posledným novebrovým zahraničným interpretom bude opäť kapela z Malty. Prinesú nám moderný melodický black metal v podaní ich atraktívnej vokalistky Pandemonie. Kapela je na scéne už 17 rokov. Za ten čas vydali štyri albumy, posledný tohto roku Destiny Wore A Bondage Mask.

ČAD

Prvým slovenským interpretom na festivale je táto svätojurská úderka. Kapela vznikla ešte začiatkom 90. rokov. Majú za sebou množstvo albumov či turné po Brazílii. Tvorivo činní boli naposledy v roku 2014, keď im vyšiel posledný album Čertova Kovadlina. Momentálne je ich činnosť v obasti vystupovanie utlmená, ale vraj sa to má čoskoro zmeniť.

 

MINOR

Žilinská kapela zoskupená okolo bubeníka Minora vznikla ako štúdiový projekt, ale neskôr po prijatí mladej krvi Lukáša (gitara), Moňa (basa) a Peťa (vokál) vznikla plnohodnotná kapela.

 

SAMSARA

Na chvíľku spomalíme s touto atmosféricko-doommetalovou kapelou z Topoľčian, ktorej skladby sú plné temných, smutných a melancholických tónov. Vznikli v roku 2009 z death/blackmetalovej kapely Mors Omnia Solvit ako bokovka gitaristov.

 

CATASTROFY

So Samsarou sme spomalili, aby sme opäť pridali na plný plyn so zbojníkmi z Catastrofy, ktorí vás ozbíjajú, vytancujú, možno na záver popravia aj kata, a to všetko na jednom pódiu.

DEHYDRATED

Prvou decembrovou a zároveň slovenskou kapelou sú títo starí harcovníci. Kapela sa uviedla na scénu ešte v devädesiatych rokoch. V roku 1997 im vyšiel zatiaľ jediný album Ideas.

 

DOOMAS

Na Gothoome, samozrejme, nemôže chýbať táto kapela, ktorej líder Peťo Betko je zároveň usporiadateľ festu. Kapela má silné stabilné zázemie na našej scéne a poznajú ju už snáď všetci.

 

DEAD CONGREGATION

Ďalšou kapelou z Grécka sú títo vyznávači rúhačského death metalu, prinášajúceho nám surový zvuk a rýchle kopáky. Tento rok im vyšlo EP s názvom Sombre Doom.

 

NADER SADEK

Tentokrát trochu dlhší zoznam zakončíme kapelou s prívlastkom atypická. Je zoskúpená okolo umelca Nadera Sadeka. Je to v podstate konceptuálny projekt, v ktorom sa ocitli už bývalí hudobníci z kapiel ako Cryptopsy, Death, Mayhem, Obscura, Beyond Creation, Cattle Decapitation, Morbid Angel či Vader. Od ich vzniku v roku 2011 majú na konte album In The Flesh a EP The Malefic Chapter III. Jedná sa o temný atmosférický death metal. Sú povestní originálnymi vystúpeniami, takže sa máme na čo tešiť.


Použité zdroje:
gothoom.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *