Nového Sabatonu sa dočkáme už toto leto

Leštite kanady, chystajte tanky (aspoň tie z lega), perte vojenské uniformy, lebo SABATON vyslali zo svojho tábora posla so správami o novej, Veľkej vojne, ktorej by sme sa mali dočkať už v lete.

 

Už niekoľko dní švédsky tankový prápor avizoval príchod niečoho veľkého, čo na seba nenechalo dlho čakať a kapela odhalila meno, obal a dátum vydania nadchádzajúceho albumu. Ten sa bude pýšiť titulom The Great War, pričom svetlo sveta uzrie toto leto, konkrétne 19. júla.

 

Novinka bude deviatou štúdiovkou metalovej mašiny a dátum jej vydania rozhodne nebol vybraný náhodne. Ako to avizovali v luxusnom traileri, 19. júl je z historického hľadiska významným dátumom, kedy sa odohralo množstvo udalostí. A Sabaton v tento deň vypustia do sveta dalšie hrdinské ódy aj v súvislosti 20. výročia vzniku skupiny, ktorého oslavy odštartovali už minulý mesiac tak, že fanúšikom venovali darček v podobe YouTube kanálu zameraného na odhalenie tajomstiev tém skrytých za textami ich pesničiek.

 

Samotný nadchádzajúci album mapuje príbehy z 1. svetovej vojny a kapela na ňom začala pracovať symbolicky presne sto rokov od konca tejto historickej udalosti, teda 11. novembra 2018. Nahrávku intenzívne dávali dokopy tri mesiace s ich dlhoročným producentom a partnerom Jonasom Kjellgrenom v Black Lounge Studios. O mastering sa postaral Maor Appelbaum, ktorý okrem iných robil mastering napríklad Gusovi G, Robovi Halfordovi pri jeho sólovom projekte Halford, Mayhem, Queensrÿche, Sepulture či Therion a obal navrhol Peter Sallai.

A čo o albume povedala kapela? ,,Toto nie je prvýkrát, čo spievame o tomto časovom úseku histórie, ale tentokrát sme cítili, že je správne načasovanie, aby sme urobili celý konceptuálny album o tejto vojne.“ Následne ešte pridal pár slov všeobecne k nahrávke basgitarista Pär Sundström: ,,Toto je najväčší album, aký sme zatiaľ urobili. Je v ňom oveľa viac hĺbky a príbehov okolo skladieb, ako sme nikdy pred tým nemali. Očakávajte veľa prekvapení, lebo sme skúšali nové veci a tiež sme sa vrátili späť v čase ku konceptu, o ktorom vieme, že ho mnohí z vás milujú. The Great War bol tvorený spolu so Sabaton History Channel, aby bol rok 2019 tým najvzrušujúcejším v našej dvadsať ročnej histórii.“

Okrem novej nahrávky Sabaton avizovali aj niekoľko dátumov koncertov, pričom zatiaľ najbližšie k nám budú 4. mája v Plzni. No a kým budeme čakať na nový album, môžete si pozrieť napríklad to, ako novinku rozobrali Pär s Indym na Sabaton History Channel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *