Nové vydavateľstvo zaujme niektorými interpretmi aj rockerov

Nalejme si čistého vína. Ľahšie sa žije kapele na hudobných pódiách, keď za ňou stojí nejaké to vydavateľstvo. Teda aspoň vo väčšine prípadov. Preto je to radosť pre kapely, a teda aj pre poslucháčov, keď sa spoza opony hudobného biznisu vynorí ďalšia značka ochotná pracovať s hudbou a prijať pod svoje krídla rôznych interpretov.

 

Na Slovensku v poslednom čase kvalitnej hudby, chvalabohu, iba pribúda, a tak sa objavujú a preberajú aj rôzne vydavateľstvá. Určite ste postrehli raketový štart Slovak Metal Army či znovuzrodenie Immortal Souls Prduction. Zaujal ale aj iný label, i keď rakúsky, no so slovenským vedením. MAI LEI BEL sa objavil na scéne ako blesk z jasného neba a jeho záber je skutočne široký. Ambient, techno, ale aj power pop, post punk či indie rock.

 

V piatok, 10. novembra, sa v rakúskom meste Kittsee, blízko slovenskej hranice, konal štartovací večer, kde sa predstavilo hneď niekoľko interpretov, ktorých už stihol Mai Lei Bel zastrešiť. Rockerov by mohli zaujať zatiaľ dve formácie.

 

THE RISING SIGN je indierocková kapela z okresného mesta Dolný Kubín na Orave. Kvarteto hudobníkov má už na konte jeden štúdiový album s názvom Moments Like This (2015), avšak od jeho digitálneho vydania sa okrem zostavy kapely zmenil aj jej štýl. V nových skladbách, ktoré na spomínanej akcii odzneli, cítiť viac experimentovania s hudobnými štýlmi točiacimi sa okolo rocku a v niektorých dokonca aj značné pritvrdenie.

 

Ďalšia kapela, ktorá však na poslednú chvíľu musela vystúpenie z rodinných dôvodov jedného člena odrieknuť, si hovorí PRINCOVIA. Postpunková formácia z Bratislavy zaujme okrem hudby určite aj tým, že jej zakladajúcim a stálym členom je Leďo, jeden zo zakladajúcich členov slovenskej punkovej legendy Zóna A. Práve po odchode z tejto kapely Leďo založil kapelu Princovia spolu s Revom, ktorý si celý proces otočil a opustil túto kapelu, aby odišiel práve do Zóny A. Každopádne, na svojej ceste plnej skvelej muziky a personálnych zmien trojica „starých fotrov“ (ako ich nazvali po prvom koncerte) momentálne zakotvila v prístave menom Mai Lei Bel.


Použité zdroje:
Foto: Martina Mlčúchová/MMMUSICPHOTO

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *