Nové správy o pripravovanom dokumente Chrisa Cornella

Pomaly to už budú dva roky, kedy rockový svet zaplavila srdcervúca správa o smrti nadaného hudobníka CHRISA CORNELLA. Jeho významný rukopis v hudobnom priemysle však nezapadá prachom, o čom svedčí aj novo pripravovaný dokumentárny film.

 

Dokument si pod svoje krídla zobrala Chrisova manželka Vicky v spolupráci s produkčnou spoločnosťou Film 45, na ktorej čele stojí Brad Pitt a Peter Berg. Presný dátum vydania ani ďalšie detaily však ešte nie sú známe. 

 

Cornell bol hlavným vokalistom skupiny Soundgarden, ktorá bola založená v roku 1984 a následne rozpadnutá v roku 1997. Chris neskôr v roku 2001 založil kapelu Audioslave a v roku 2011 nastalo prekvapivé znovuzrodenie formácie Soundgarden. Osudový bol dátum 18. mája 2017, kedy po odohratí vypredaného koncertu v Detroite so skupinou Soungarden objavili na izbe bezvládne Chrisovo telo.

 

Aj keď lekári potvrdili, že drogy nemali žiaden dôvažok pri spáchaní samovraždy, Vicky vinu pripisovala najmä liekom proti bolesti a úzkosti. Tie boli nájdené v jeho krvnom obehu a preto Vicky podala žalobu proti lekárovi za „nedbanlivé a opakované“ predpisovanie liekov, ktoré nebezpečne ovplyvňovali Chrisovo myslenie.

 

Jeho náhla smrť bola veľkým šokom pre rockovú komunitu v Seattli. Ako povedal Eddie Vedder niekoľko týždňov po jeho smrti: „Bol to nielen môj priateľ, bol to niekto, na koho som vzhliadal ako na staršieho brata. Budem naďalej žiť s týmito spomienkami v mojom srdci a navždy ho budem milovať.“ 

 

To, že Chrisovo posolstvo naďalej pretrváva, potvrdzuje začiatok tohto roka, ktorý odštartoval odohratím tribute koncertu I Am The Highway v Los Angeles. Zúčastnila sa ho bohatá zostava umelcov ako Foo Fighters, Metallica, Jack Black, Miley Cyrus, Brandi Carlile, Chris Stapleton a, samozrejme, nechýbali ani pozostalí členovia zo skupín Soundgarden, Audioslave a Temple Of The Dog.


Použité zdroje:
rollingstone.com, billboard.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *