Nové fotky z miesta Kurtovej samovraždy

5. apríla to bude už 20 rokov, čo si frontman Nirvany, legenda Kurt Cobain, vzal život v skleníku nad garážou v Seattli. Polícia zverejnila takmer 30 nových fotiek z miesta činu.
Fotky staré 20 rokov uverejnili ako súčasť nedávneho preskúmania pôvodného vyšetrovania Cobainovej smrti, ktoré tvrdilo, že išlo o samovraždu. Celý svet tak môže prvýkrát vidieť, ako Kurt zanechal list na rozlúčku – v skleníku na vrchu kvetináča s perom prestrčeným cez stred listu. Aj keď obsah listu bol známy už dávno, jeho umiestnenie sa dozvedáme až teraz. 

Ďalšie fotografie zachytávajú miesto, kde bolo jeho telo nájdené. V skleníku nad samostatne stojacou garážou, so stoličkou ako jediným kusom nábytku. Na fotkách vidieť aj Kurtovu heroínovú „výbavu“, ihly, cigarety, slnečné okuliare, peňaženku či policajtov a detektívov, ktorí zabezpečovali miesto činu. Odfotený je aj dom Lake Washington a osudný skleník. Väčšina fotiek je z 35 mm filmu, o ktorom sa hovorilo, že seattleská polícia zámerne ukrýva.

Aj keď je Kurtova smrť oficiálne označená ako samovražda, medzi fanúšikmi kolujú rôzne dohady. Jedna verzia hovorí, že odtlačky prstov na brokovnici nepatrili spevákovi Nirvany, ďalšia sa pohráva s informáciou, že Cobain mal v tele toľko heroínu, že by ani nebol schopný zdvihnúť zbraň. Nech to už bolo, ako chcelo, hudba Nirvany ostáva stále živá a 10. apríla bude kapela uvedená do Rock n´ rollovej Siene slávy.

Spomínané fotografie nájdete na tejto adrese http://www.cbsnews.com/pictures/new-kurt-cobain-death-scene-photos

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *