Nominovaní do Siene slávy

Pätnásť mien sa nachádza na nominačnej listine do Rock n‘ Rollovej Siene slávy v roku 2015. 

Podmienkou nominácie bolo, že prvá nahrávka speváka či kapely musela byť vydaná v roku 1989 alebo skôr, čiže minimálne 25 rokov stará. Do Siene slávy tak majú šancu sa dostať Green Day, Nine Inch Nails, rapová skupina N.W.A., Lou Reed, Stevie Ray Vaughan, Joan Jett And The Blackhearts, The Smiths, Sting, The Spinners, Chick, War, The Paul Butterfield Blues Band, Kraftwerk, The Marvelettes a Bill Withers.

Pre Green Day či Nine Inch Nails je to prvýkrát, čo mohli byť nominovaní, keďže ich debutové albumy oslavujú čerstvú „dvadsaťpäťku“. V hlasovaní sa prvýkrát objavujú aj The Smiths, Whiters, Vaughan a Sting. Posledný menovaný je síce ako sólo umelec nominovaný až teraz, no ako člen kapely Police sa už v Sieni slávy nachádza. Aj Lou Reed, ktorý pred rokom umrel, sa do tam dostal s kapelou The Velvet Underground už v roku 1996.

Kto sa napokon do Rock n‘ Rollovej Siene slávy dostane, bude známe už v decembri tohto roka. Ceremoniál sa uskutoční tradične v apríli.

Koho by ste najradšej v Sieni slávy videli vy? Hlasovať môžete na http://rockhall.com/voting/2015-rock-hall-nominees-fan-vote/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *