Nominácie do Rock N’ Rollovej Siene Slávy odhalené

Medzi šestnástimi nominovanými nájdete rockerov, grungerov, bluesmanov, ale aj hip-hoperov. Pozrite sa, ktoré mená sa objavili v zozname a možno si nájdete svojho favorita.

Nirvana, Yes, The Zombies, Peter Gabriel, Hall and Oates, Link Wray, The Replacements a Linda Ronstadt sa medzi nomináciami na uvedenie do siene ocitli po prvý raz.

V druhej polovici sa potom nachádzajú tí umelci, ktorých meno vysvietené na zozname už nijako neprekvapí, napr. skupina Chic bola doteraz nominovaná už sedemkrát. Tento rok im to možno konečne vyjde. 

Medzi ostatnými kandidátmi ďalej nájdeme Kiss, Deep Purple, Cat Stevens, The Paul Butterfield Blues Band, LL Cool J, The Metter a zoznam uzatvára N.W.A. Pre The Metters a LL Cool J je to ich tretia nominácia.

Samotní rockeri však svojim nomináciám neprikladajú práve veľkú váhu. Začiatkom tohto roka sa klávesák Deep Purple Don Airey vyjadril v tom zmysle, že „kapelu to v zásade veľmi nezaujíma.“

So zaujímavým riešením prišiel Gene Simmons z Kiss, keď minulý rok povedal, že odkúpi celú Sieň slávy a všetkých vyhodí. Zdá sa, že hudobníci si skutočne nezakladajú na tom, aby ich fotka visela na stene múzea.

Všetkých 16 finalistov bolo vybraných v tajnom hlasovaní, ktorého sa zúčastnilo 600 voličov, pozostávajúcich z už ocenených hudobníkov, hudobných kritikov, historikov, a všetkých dôležitých, ktorí stoja na pozadí hudobného priemyslu.

Očakáva sa, že do samotnej siene sa dostane päť až sedem kapiel. O tom, ktoré to nakoniec budú, môžete rozhodnúť aj vy – po prvýkrát v histórii bolo totiž spustené verejné hlasovanie na stránkach www.rockhall.com, www.usatoday.comwww.rollingstone.com. Najviac hlasov zatiaľ získala Nirvana, za nimi sú Kiss a v prvej trojke sa ocitli aj Deep Purple, tým však dýchajú na chrbát Yes.

Ceremónia uvedenia do Rock N’ Rollovej Siene slávy sa uskutoční v New Yorku v apríli budúci rok. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *