Nocturnal Obeisance: Temný Rituál Hněvu

V januári tohto roku vyšiel pod značkou Slovak Metal Army album Temný rituál hněvu od zlínskej black metalovej kapely Nocturnal Obeisance. Vyšiel v digitálnej forme, aj ako fyzické CD v posledný deň mesiaca. Ak si ešte nemal tú česť, môžeš si celý album vypočuť vďaka YouTube videu nižšie.

Nocturnal Obeisance je black/death metalová skupina zo Zlína. Vznik skupiny sa datuje v roku 2018, kedy sa stretli dvaja zakladajúci členovia formácie Thorn (Erik Jež) – scream a Grut (Marek Čepica) – gitara. Po niekoľkých stretnutiach a ujasnení si smeru, ktorým sa chceli vydať, začali v augustových dňoch vzývať tóny temnoty. Postupne vytvorili niekoľko skladieb a bolo jasné, že musia do svojich radov prijať nových členov. Vďaka tomu sa v sychravých dňoch jesene pridal Darkriser (Lubomír Svítek) – sólová gitara, ktorý svojím umením posunul tvorbu skupiny na vyššiu úroveň. V rovnakom čase sa pridal aj Martin – bubeník a v januári 2019 aj basák King (Libor Popelka).

 

Nocturnal Obeisance: Temný Rituál Hněvu
Nocturnal Obeisance: Temný Rituál Hněvu

Zostava Nocturnal Obeisance bola teda kompletná a mohla sa naplno venovať tvorbe a pilovaniu materiálu na album. V apríli 2019 prišla prvá ponuka zahrať naživo a od toho času kapela odohrala už desiatky koncertov. V novembri 2019 na návšteve štúdia Davos vo Vyškove vznikol vďaka majstrovskému umeniu Otyna materiál na CD Temný rituál hněvu, ktorý uzrel svetlo sveta v spolupráci so Slovak Metal Army. 

Zostava:

Marek „Grut“ – Guitar evil
Luboš „Darkriser“ – Dark guitar
Erik „Thorn“ – Scream
Libor „King“ – Bass
Martin – Drumwar

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *