Noc Besov sa blíži k svojmu trinástemu pokračovaniu

Trináste pokračovanie jediného pagan/black/folkmetalového minifestivalu na Slovensku s názvom Noc Besov prinesie znovu zaujímavú zostavu zo zahraničia. Akcia sa ako vždy uskutoční v banskobystrickom Rock klube Tartaros 3. novembra a nebude chýbať aj nehudobná časť programu. Zažite jedinečnú pohanskú atmosféru a príďte si vychutnať päticu kapiel.

 

JORYJ KLOC z Ukrajiny sa predstavia na Slovensku vôbec po prvýkrát. Ak chceme zadefinovať ich štýl, budeme hľadať škatuľky márne, pretože by sme museli prejsť od etnickej a ľudovej hudby až k moderným hudobným prvkom. Na domácej pôjde sú Joryj Kloc veľmi obľúbenou záležitosťou.

 

Ďalšou kapelou z Ukrajiny, ktorá bude mať na Slovensku premiéru, je STRYVIGOR. Atmosférický black metal, ktorý sa na scéne uchytil hneď debutovým albumom Forgotten By Ages. Momentálne však chystajú vydanie nového albumu, ktorý po prvýkrát predstavia v Banskej Bystrici.

 

Z východnej Európy je aj tretia kapela Noci Besov. Bielorusi MASSENHINRICHTUNG nedávno vydali nový album s názvom Last Bird Of Hope. Pagan black metal s klávesami a ľudovými vyhrávkami zabodoval u fanúšikov žánru už s albumom Zakon Zbroi z roku 2015.

 

MERKFOLK je pagan folk metal od našich severných susedov. Mladá poľská formácia vydala tento rok svoj druhý radový album s názvom Kolovrat. Chytľavý folk metal s ženským vokálom si v Poľsku získal dostatok poslucháčov, na Slovensku však zažijú svoju premiéru.

 

Zostavu uzatvorí domáca kapela z Trenčína PROGLAS. Pod hradom Matúša Čáka sa kuje melodický, ale za to čierny kov. Proglas pripravuje nový album s názvom HerrEthik, ktorý vyjde 31. októbra v zahraničných vydavateľstvách Vacula Productions a Narcoleptica Productions. Do sveta vypustili momentálne skladbu s názvom Turčín Poničan.

 

Na programe bude aj prednáška na tému Úvod a literatúra k štúdiu slovanského pohanstva. Na akcii budete mať jedinečnú šancu ochutnať vlastnú značku domáceho piva Noc Besov, ktorú navarili spriaznené duše, ktoré chceli akciu podporiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *