No School: The Fialky voňajú stále rovnako dobre!

Notoricky známa pražská punkrocková stálica The Fialky prišla s novým vinylovým zárezom. Ich druhé 7“EP vyšlo už tradične na ich dvornom labeli PHR Records.

Nájdete na ňom 6 skladieb šľapajúceho punkrocku, ktorý vás, ako zatiaľ vždy, utvrdí v tom, že skupina je a bude verná svojim obľúbencom z konca sedemdesiatch rokov.

Oproti predchádzajúcej platni dali The Fialky na vinyle „No School“ prednosť priamemu ťahu na bránku pred experimentovaním. Skrátka menej The Jam, viac Ramones. Od nich je na albume aj jedna podarená cover verzia.

Samozrejmosťou je tiež skvelý zvuk pražského štúdia 3bees. Dobre odvedenú prácu navyše podčiarkuje krásny kreslený obal, ktorý navrhol popredný pražský tatér Tarlíto a farebná platňa vo vnútri.

Po úspešnej jari, kedy The Fialky navštívili kluby po boku skupín Visací Zámek alebo Zóna A a oslávili svoje tridsiate narodeniny pod prestížnou hlavičkou Mighty Tour, vyráža skupina na letné festivaly. Tých navštívi viac ako dvadsať v Čechách, ale aj na Slovensku a Poľsku. A ako skoro každý rok, nebude skupina chýbať ani na hlavných udalostiach „punkového leta“, ktorými sú festival Pod Parou alebo Mighty Sounds.

Skupinu The Fialky hľadajte online na www.thefialky.cz, vypočujte si ukážky z albumu No School! na www.bandzone.cz/thefialky.

Podporiť skupinu a stať sa ich fanúšikom môžete na FB stránke www.facebook.com/thefialky. Prípadne navštívte eshop Papagájův hlasatel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *