NightTeenSevenTies vyšli z tvorby „deväťdesiatok“ a demonštrujú to videoklipom

Hudba deväťdesiatych rokov ovplyvnila jednu celú generáciu. To isté si zrejme povedali aj členovia myjavskej kapely NIGHTEENSEVENTIES, keď vymýšľali scenár k svojmu najnovšiemu videoklipu. Skupina je pomerne čerstvým hráčom na slovenskom hudobnom poli, preto ide ešte len o ich druhý klip. Ten prvý s názvom BreatheClosely „šliapal“ na päty temnejším myšlienkam, avšak v novinke About A Man chalani nešetrili farbami.

 

Pre stálych fanúšikov je veľmi dôležité vedieť, kto sú muzikanti, ktorých počúvajú. Najlepšie to zistia odhalením ich obľúbenej tvorby, ktorú počúvali od obdobia, v ktorom sa začali hudobne spoznávať a vyvíjať. Tento videoklip je pozvánkou do desaťročia, v ktorom sa hudobné štýly menili rýchlosťou svetla. V pätici sympaťákov spoznáte jednotlivé figúrky, ktoré sa v globále pohybovali na svetovej aj domácej hudobnej scéne. Červené sako s vypchatými ramenami, široké rifle či tepláková bunda s typickými pruhmi – tie v správne ladenom „90´s klipe“ nemôžu chýbať, aj keď jednotlivé kúsky od seba v niektorých prípadoch oddeľuje aj osem rokov.

 

Pri osobnom rozhovore s chalanmi sa človek dozvie oveľa viac, než s čím vôbec na začiatku počítal. V jednej úprimnej chvíľke vysvitlo, že majú pochybnosti, či vôbec ľudia pochopia, na čo v klipe odkazujú. Vo všeobecnosti majú dojem, že tento počin bude niečo hovoriť iba úzkej skupine ich najbližších priateľov. Áno, môže byť pravdou, že ich najužšie okolie bude presne vedieť, odkiaľ vietor fúka. No netreba podceňovať ani iné skupiny ľudí, ktoré sa ku klipu dostanú. Je možné, že jedna časť nových fanúšikov okamžite pristúpi na hru starej školy a bude im sympatické sledovať párty, aké sa robili iba v tomto období. A tej ďalšej skupine poslucháčov a divákov bude bez väčších úvah stačiť len melodická pieseň a celkovo vtipný príbeh.

 

Je náročné udržať pozornosť poslucháčov. Neustále tvoriť niečo nové, kreatívne a nápadité. Najmä v období, kedy už sa naozaj len veľmi ťažko dá prísť s niečím novým. Všetko tu už totiž bolo. Je však zaujímavé sledovať, ako sa s touto situáciou popasujú tí, čo sa dali na tento boj. Najdôležitejšie je robiť hudbu preto, že ňou chcú niečo povedať a opísať svoje pocity. Ak to muzikanti robia z tohto dôvodu a nie pre vonkajší efekt, vtedy sú na správnej ceste. NightTeenSevenTies patria do tejto kategórie. Tešme sa teda na ich ďalšie novinky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *