NighTeen SevenTies predstavujú video k svojej doteraz najlepšej skladbe

Ťaživé, depresívne, hlboké, dojímavé. S podobnými prívlastkami by sme pri najnovšom videoklipe myjavskej kapely NIGHTEEN SEVENTIES mohli pokračovať donekonečna. Pieseň dostala názov Diagnose a umelecky ju sprevádza štvorminútové, zimomriavky spôsobujúce video, ktoré spojilo viaceré talenty z Kopaníc. A prečo práve pieseň Diagnose dostala česť mať vlastný klip? Jednoducho preto, lebo podľa muzikantov je tým najlepším, čo zatiaľ vytvorili.

 

Pieseň sa tvorila dlhšie, najskôr to bola myšlienka a inšpirácia, ktorá po dlhých rozhovoroch dostala svoju konečnú podobu. Ide o text, v ktorom by sa – tak ako aj samotní tvorcovia – mal nájsť každý z nás. Všetci sme raz boli chorí, skôr či neskôr môžeme prísť do styku s vážnymi psychickými či fyzickými chorobami a aj keď máme okolo seba rodinu a priateľov, v konečnom dôsledku si tými najdôležitejšími fázami musíme prejsť sami. „Pozorný divák si všimne, že v klipe figurujeme každý sám, nikdy nehráme spolu. Rovnako aj hlavná postava je osamotená aj pri všetkých činnostiach, ktoré má rada a ktoré nakoniec už ani nemôže robiť, dostihuje ju vnútorné šialenstvo a bezmocnosť,“ vysvetľuje gitarista Martin.

 

Nedá sa konkrétne vysvetliť ani popísať zámer piesne. Je na každom osobitne, aby si jej metaforický význam „našil“ priamo na telo. Ako hovorí spevák a autor textu Rišo: „Bol to zlomový bod, kedy som sa naučil, že veci sa dajú vyjadriť aj inak. Existujú kapely, napríklad Inekafe, ktoré v pesničkách povedia priamo, čo si myslia. A potom sú ľudia, ktorí zložia pieseň a nepoukážu na gro problému, ale poslucháč si ho tam musí nájsť sám a premýšľať.“

 

Dopĺňa ho bubeník Erik: „V porovnaní s našou predošlou skladbou About A Man, ktorú si pustíš niekde na chate a vyskáčeš sa na nej, je táto pieseň technickejšia a má vážnu tému, musíš sa nad jej textom aj hudbou zamyslieť.“

 

Natáčanie trvalo tri dni čistého času. Hlavnou hrdinkou príbehu je chorá mladá žena, ktorú bezchybne stvárnila rodáčka z Myjavy, herečka a speváčka Klára Mockovčiaková. Videoprodukciu má na svedomí M-RouseMEDIA, spoluprácu s ktorou si hudobníci nevedia vynachváliť. Najmä fakt, že tvorca Marcel Rojas vedel v priebehu niekoľkých krátkych okamihov pretaviť do reality všetko to, čo si zaumienili.

 

„S každou novou skladbou, novou tvorbou prichádzajú ďalšie výzvy, pretože vieme, že vždy sa dá všetko robiť ešte lepšie. V tomto prípade sme ale vyrovnaní a veľmi spokojní,“ uzatvára autor hudby a gitarista Ľubo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *