Nie čokoláda, hodinky ani nožíky, ale švajčiarske kapely prídu do Bratislavy

Keď sa povie Švajčiarsko, tak si predstavíte hodinky, syry, čokolády, victorinoxy či Švajčiarsku gardu. Je to však aj ďalší vývozný artikel z tejto krajiny. Jedná sa o riadne chuťovky, no nebavíme sa o ich potravinách a určite tiež neslúžia Vatikánu, ale skôr naopak. Rútia sa k nám odtiaľ dve silné metalové kapely, zastupujúce hudbu čierneho a smrtiaceho kovu. Kapela STORTEGN vystúpi u nás v bratislavskej Fuge v stredu 8. februára. Táto ženevská black/deathmetalová štvorica v zložení Johan (gitara), Romain (gitara, vokál), Sam (bicie) a Duran K. Bathija (basa) sa dala dokopy pred desiatimi rokmi. Navštívia nás za účelom predstavenia svojho v poradí tretieho štúdiového albumu Singularity.

 

S nimi prídu ich krajania BROKENHEAD, thrash/deathmetalová kapela, ktorá v roku 2015 zastupovala svoju rodnú hrudu na Wacken Open Air v súťaži Waken Metal Battle. Za dva roky, čo sú na scéne, majú na konte EP A Promt And Utter Destruction. Na Slovensku si zahrajú prvýkrát.

 

Zo Slovenska ich prídu podporiť dve rovnako silné kapely. Jednou z nich je DOWN TO HELL, symphonic/melodic/black metal z Malaciek. Kapela na začiatku roka avizovala, že sa im podarilo nájsť speváčku. Je ňou Baruš. Snáď to tentokrát vyjde a fanúšikovia si budú môcť vypočuť ich skladby konečne s dvomi vokálmi. Pri skladbách Drak, Nemŕtva Nevesta či Smrť mnohým ženský vokál celkom chýba. Druhou slovenskou kapelou budú hviezdy slovenského melodického death meatlu z Trnavy DYSANCHELY, ktorí teraz koncertujú po kluboch so svojou novinkou Reborn. Tá im vyšla koncom minulého roku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *