Nickelback chcú hrať Slayer

Basgitarista kapely NICKELBACK vyrukoval s tvrdením, ktoré nenechalo metalových fanúšikov chladnými. Veľmi dobre vieme, že Nickelback sú známi svojou poprockovejšou tvorbou. Na otázku, či môžeme od tejto kapely očakávať aj o niečo tvrdšiu radovku, odpovedal Mike Kroeger prekvapivo.

 

„To by som rád. Metal je to, čo ma poháňa. Neprestajne ho počúvam. A keby sme mali možnosť, určite by sme to radi spravili všetci štyria. Všetci poznáme Veľkú štvorku – Metallica, Megadeth, Anthrax a Slayer. Rád by som spravil cover album so skladbami kapely Slayer. Moje srdce prahne práve po tomto. Ale deň jednoducho nemá dostatok hodín na to, aby ste spravili všetko, čo chcete. Ale určite by som túto možnosť nezavrhoval,“ nechal sa počuť Mike.

 

V skratke sú všetci členovia Nickelbacku fanúšikovia tvrdej metalovej muziky a Kroeger hovorí, že vo svojom jadre sú to praví metalisti. No vytúženému albumu s covermi Slayeru stojí v ceste čas. So svojou poslednou doskou Feed The Machine ale kapela nechcela odbiehať ďaleko z chodníka, ktorý ich škatuľkuje ako poprockovú kapelu. Niečo také by svojim fanúšikom vraj nespravili.

 

„Vybudovali si vzťah k tomu, čo robíme, a preto sme nechceli veľmi odbiehať a miasť ich. Na predošlom albume No Fixed Address sme preskúmali štylisticky rozmanitejšie územie. Niečo z toho bolo našimi fanúšikmi prijaté dobre, iné zas nie. A presne to musíte očakávať, keď tlačíte veci príliš ďaleko.“

 

Či Nickelback príde s ďalšou klasickou štúdiovou doskou alebo prekvapia cover albumom so skladbami kapely Slayer, ukáže čas. V každom prípade by tá druhá možnosť stála za vypočutie minimálne zo zvedavosti.


Použité zdroje:
ultimateclassicrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *