Nick Cave vydal rekapitulačný album

NICK CAVE v týchto dňoch vydal album s názvom Lovely Creatures, na ktorom rekapituluje svoje roky s The Bad Seeds. Doska s podtitulom The Best Of 1984-2014 obsahuje všetko zásadné a k dispozícii je v niekoľkých rôznych formátoch.

 

Spevák, skladateľ, multiinštrumentalista, herec, scenárista a spisovateľ v jednej osobe, to je Nick Cave. V roku 1983 založil na troskách kapely The Birthday Party zoskupenie The Bad Seeds, kde sa zišiel napríklad s multiinštrumentalistom Mickom Harveym alebo gitaristom Blixom Bargeldom. Skupina je dnes považovaná za jednu z najoriginálnejších post-punkových a alternatívnych rockových kapiel, pričom veľkej obľube sa teší i v Česku, o čom svedčí aj predaj vstupeniek na jesenný koncert v Prahe. Lístky do O2 Arény na 26. októbra miznú z predpredaja naozaj rýchlo. Rockový šansoniér k našim susedom dorazí s doskou, ktorá mapuje úctyhodnú kariéru jeho súboru Nick Cave And The Bad Seeds a ponúka výber najdôležitejších štúdiových nahrávok v rôznych variantoch doplnených živými záznamami i ďalšími memorabíliami.

 

Lovely Creatures vychádza v základných verziách 2 CD a 3 LP, ďalej ako 3 CD + DVD a 3 CD + DVD + kniha a, pochopiteľne, tiež digitálne. Lahôdkou pre skutočných priaznivcov muzikanta s temnou dušou bude najbohatšia verzia s publikáciou, ktorá činí 256 strán a obsahuje osobné fotografie členov kapely, rôzne reprodukcie alebo spevákove ilustrácie. Zostava jednotlivých CD sa v daných verziách líši.


Použité zdroje:
Foto: Cat Stevens

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *