Nergal nazýva nové video Me And That Man spektakulárnym

Líder poľskej blackmetalovej legendy Nergal sa v poslednej dobe skutočne naplno ponoril do práce so svojím novým temne bluesovým projektom ME AND THAT MAN. Po debutovom albume, troch videoklipoch, turné a hlavne po ohlásení jesenného poľského turné toto zoskupenie prichádza s videom, ktoré sami nazývajú spektakulárnym.

 

Ako to už býva zvykom, všade, kde sa Nergal objaví, musí skôr či neskôr zavítať aj určitá dávka kontroverzie. A nie je tomu inak ani v tomto prípade. V poradí štvrtý videoklip ku skladbám z albumu Songs Of Love And Death (2017) natočili doma v Poľsku k piesni Magdalene v spolupráci s režisérom Zevom Deansom. Táto pieseň v texte alegoricky ukrýva špekulácie o vzťahu Ježiša a Márie Magdalény. Navyše v samotnom klipe mladá žena sama seba bičuje ako trest za svoj hriech vyobrazený v úvode videa a klip končí scénou tejto mladej ženy v habite rehoľnej sestry vstupujúcej do kostola. Tvorcovia sa ale v súvislosti s týmto videom ohradzili vetou „Toto video je určené len pre účely zábavy a nezobrazuje názor umelca.“

 

Režisér sa zase o videu vyjadril, že sa snaží divákovi predstaviť krátky príbeh spôsobom podobným Markízovi de Sade (z jeho mena je odvodené aj slovo sadizmus). Nuž neostáva nám iné, iba nechať sa prekvapiť, s čím príde táto bluesrocková kapela s rapídne rastúcou popularitou nabudúce. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *