Nenápadný stonerrockový koncert Stoned Jesus zaplnil Fugu

Legendárny Steve Harris k nám zavítal 17. novembra do bratislavského klubu MMC so svojou bokovkou British Lion, kde pôsobí ako kapelník, skladateľ, producent a basák v jednej osobe. Napriek tomu, že ide o legendárneho basáka a pôvodného člena Iron Maiden, sa pod pódiom v ten večer ocitlo len niekoľko desiatok ľudí. Prečo? Zhodiť to na Amaranthe, ktorí hrali až v sobotu, sa zdá byť prvoplánové a navyše, v piatok sme tu mali ešte jednu akciu.

 

Síce na prvý pohľad nenápadnú, ale v konečnom dôsledku bratislavská Fuga, kde sa koncert uskutočnil, praskala vo švíkoch. Reč je o akcii Psychosmic RIFF usporiadanej Psychosmic Rocks. Usporiadateľ nám v pravidelných intervaloch sprostredkúva koncerty patriace hlavne stoner rocku a žánrom s prívlastkom post, progressive či alternative. Tento večer vystúpili dve ukrajinské kapely. STONED JESUS vydali minulý rok album The Harvest. Kapela hrá mix doom/heavy metalu a stoner rocku. Debutový album im vyšiel v roku 2010 s názvom First Communion. Album je podstatne temnejší ako ich súčasná tvorba, dnes už metalové prvky idú do úzadia a hrajú viac stoner rock. Druhá kapela 5R6 mixuje prvky progessive/alternative rocku, grungeu a post-hardcoreu. V rovnakom roku 2010 im vyšiel debut Knots And Spirals, od tej doby vydali 4 albumy, posledný im vyšiel v roku 2015 s názvom Island.

Začiatok akcie bol na naplánovaný na ôsmu hodinu večer, začali však s pomerne veľkým sklzom až o 21:30. Už počas prvej kapely sa podnik plnil návštevníkmi. Počas vystúpenia 5R6 boli fanúšikovia ešte pomerne pokojní a ,aximálne sa pohojdávali do rytmu.

 

S príchodom Stoned Jesus sa zaplnili aj posledné miesta vo Fuge. Po krátkej zvukovke, na ktorú použili skladbu Electric Mistress (škoda, že odznela len počas tejto skúšky) sa pustili do toho. Dav mierne ožil, ale k žiadnemu väčšiemu pohybu nedošlo a aj tak sa nebolo kam pohnúť. No na nedostatok aplauzu a vlnenia sa v rytme sa sťažovať určite nemohli, hlavne počas skladby I Am The Mountain, ktorá riadne rozvášnila dav. Vzhľadom na množstvo ľudí v klube to bolo trochu šialené. Väčšina skladieb odznela práve z ich najnovšieho albumu The Harvest. Staršie hity, na ktoré sa mnohí určite tešili ako napríklad Bright Like Morning, neodzneli.

 

Počas koncertu všetko halila para z dymostroja, ktorý išiel v podstate nonstop a svietilo tradičné červené svetlo zvané aj smrť všetkých fotografov. Po zvukovej stránke to prekvapivo na Fugu bolo celkom obstojné, nič tu nepôsobilo nejak extra rušivo, akurát basa bola mierne prehúlená a chcelo by to pridať stredy. No celkovo to bol veľmi vydarený koncert a už sa teším na ďalší v réžii Psychosmic Rocks.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *