Negura Bunget vystúpi v Tartarose už zajtra

Zdá sa, že NEGURA BUNGET a Abstract sú spojené neviditeľným, nerozdeliteľným putom, a tak k nám opäť táto kapela z Rumunska príde do rodného mesta tej druhej kapely, ktorá má zas prsty v organizovaní udalosti. Ich folk/progresive/atmospheric black metal je okrem grófa Drakulu jeden z najznámejších temných vývozných artiklov krajiny. V septembri im vyšiel v poradí ich ôsmy štúdiový album ZI. Ten momentálne predstavujú na svojom Anniversary Tour 2017, v rámci ktorého zavítajú tento piatok, 3. marca, do banskobystrického klubu Tartaros.

 

Spolu s nimi vystúpia fínski thrashmetalisti AXEGRESSOR. Kapela vznikla v roku 2006. Na konte majú tri štúdiové albumy, posledný im vyšiel v roku 2014 s názvom Last. Dúfajme, že naozaj nebude posledným.  

 

Domácou kapelou budú Liptáci DARKTIMES, náš našľapaný black metal severskej školy, ktorý by snáď mohol byť pre zmenu naším vývozným artiklom. Nedávno napríklad predskakovali Batushke v Košiciach. Momentálne koncertujú so svojím albumom Triumph Ov Chaos, ale už majú na vystúpeniach aj niekoľko noviniek. Už im len dať podobu albumu a máme sa na čo tešiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *