Neck Deep prídu do Prahy v rámci Rock for People Concerts

V rámci série Rock for People Concerts príde do Prahy 2. februára 2021 britská formácia Neck Deep, v súčasnosti jedna z najväčších hviezd pop-punku. V júni vydali štvrtý štúdiový album All Distortions Are Intentional a ako sami Neck Deep hovoria, ide o ich najväčší a najodvážnejší počin. Koncepčne bohatý album rieši témy odlúčenia, existenciálneho zmätku a hľadania zmyslu života pohľadom dvoch imaginárnych osôb Jetta a Alice žijúcich na zvláštnom mieste Sonderland. All Distortions Are Intentional vznikalo v rodisku kapely, Walese, v slávnom štúdiu Monnow Valley, kde nahrávali Black Sabbath, Oasis či Led Zepellin. Album produkoval cenami ovenčený Matt Squire (Panic! at the Disco, Ariana Grande, Demi Lovato, Selena Gomez, Sum 41, Good Charlotte a mnohí ďalší). 

„Súčasná hudba si toľko zakladá na singloch, že písaniu albumu sa zďaleka nedáva rovnaký dôraz ako predtým. All Distortions Are Intentional zámerne predstiera celý príbeh zo všetkých uhlov pohľadu. Všetky naše albumy majú svoje témy, ale chcel som vytvoriť postavy, scény a celý svet,“ hovorí spevák Ben Barlow.

All Distortions Are Intentional sa už teraz môže pýšiť vynikajúcimi miestami v hitparádach, čím nadväzujú na album The Peace And The Panic, ktorý dosiahol na popredné priečky britských aj amerických rebríčkov a na konte má závratných 100 miliónov prehraní na Spotify. 

S nadšením poslucháčov idú ruka v ruke aj kritiky. Neck Deep sa objevili na obálkach magazínov Kerrang!, Rock Sound či Alternative Press, získali ocenenie Best British Band v cenách Rock Sound 2017. Štvorica Ben Barlow (spev), Matt West (gitara), Sam Bowden (gitara) a Dani Washington (bicie), si v posledných rokoch prešla turbulentnými časmi, vysporiadala sa s odchodom člena, rodinnými tragédiami, politickou i sociálnou situáciou, a to všetko potom zachytila v emotívnych piesňach vyznačujícich sa melodickými gitarovými riffmi, spevavosťou a chytľavými refrénmi. Po novom doplnil zostavu Seb Barlow, brat Bena. 

Rock for People Concerts Vás ďalej pozývajú na Nova Twins – 1.12.2020, Mina Caputo – 8.12.2020, God Is An Astronaut – 28.5.2021, Billy Talent – 8.6.2021 a ďalších.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *