Návrat Severals v znamení noviniek

Po dlhšej časovej odmlke a po odchode gitaristu a spoluzakladateľa Pavla prichádza kapela SEVERALS s novým singlom Melody, ktorý oficiálne vyšiel prostredníctvom hudobného kanálu Dreambound 30.11.2020 a následne bude k dispozícii 7.12.2020 na všetkých digitálnych platformách.

“Každý z nás má svůj bod nula ve svém vesmíru / svou Polárku / svou melodii, která ho všude provádí a drží ho nad vodou.” Čo ale ak svoju melódiu stratíme?

Singel Melody sa zaoberá presne touto témou. V piesni sa predstavujú melodické pasáže spolu s emotívnym refrénom, ktorý sprevádza tvrdé gitarové riffy a hrubý spev.

Nový počin plzenskej štvorice SEVERALS bol nahraný v súkromnom štúdiu pod dohľadom Pavla Chyšku. O mix a master sa postaral austrálsky hudobný producent Lance Prenc, ktorý spolupracoval napríklad s interpretmi Alpha Wolf alebo Thornhill. 

„Videoklip vykresluje situaci mladého muže, který ztratil svou lásku, svou melodii. Ačkoliv se snažil svou milovanou zachránit z plných sil, dívka ztratila vůli ke své záchraně a padá z útesu. Příběh pokračuje žalem a smutkem při uctění památky zesnulé, během kterého muž položí náramek na hrob. Náramek zde reprezentuje poslední fyzickou věc, která mu po dívce zbyla. Ztracený v životě se muž utápí v myšlenkách ve své hlavě, které proměňují jeho lásku v nenávist. Zoufalý a bezradný se muž vrací k hrobu své milé, kde si surově bere do ruky zpět onen náramek. Ten se znenadání muži rozzáří v ruce, symbolizující, že ona melodie je stále s ním,“ opisuje klip kapela SEVERALS. 

Réžie, scenára i postprodukcie videoklipu sa chopil frontman kapely SEVERALS Dominik Fencl v kamerovej spolupráci s Eliškou Sedláčkovou a Martinom Mrštíkom. Príbehové zábery boli natočené v okolí mesta Plzeň, kde boli okrem iného znovu využité priestory z predošlých videoklipov k piesňam Habitat a Luna.

Kapela SEVERALS týmto singlom odkrýva prvú pieseň z pripravovaného dlhohrajúceho albumu, ktoré sa začne natáčať začiatkom budúceho roka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *