Návrat Amon Amarth s novým videoklipom

Po trojročnom čakaní na nový materiál švédskych Vikingov AMON AMARTH sa napätie chýli ku koncu. Minulý rok kapelu po 17 rokoch opustil bubeník Fredrik Andersson a len nedávno bola ohlásená jeho čerstvá náhrada Tobias Gustafsson (Vomitory). Ten sa ešte v skupine nestihol ani poriadne rozohriať a už do sveta púšťajú jednu upútavku za druhou. Najhorúcejšou z nich je videoklip k prvému singlu First Kill z pripravovaného albumu Jomsviking

 

Amon Amarth s desiatym radovým albumom zostávajú verní svojmu štýlu a pokračujú v osvete vikingskej kultúry. Jomsviking bude vôbec prvým koncepčným albumom skupiny a ponúkne tragický príbeh lásky a pomsty. Hlavnou témou sú tzv. Jomsvikings, tajomná a legendárna sekta vikingských žoldnierov. Spevák Johan Hegg sa o nich vyjadril, že to boli „bezcitní a vražední bojovníci, ktorí bojovali za toho, kto im ponúkol najviac, pričom ich heslom bolo:  nedať najavo strach, nikdy neustupovať, obraňovať svojich bratov a ak bolo                                                                                                                   treba, tak pomstiť ich smrť“. 

Album rozpráva príbeh mladého muža zamilovaného do dievčiny sľúbenej inému. Všetko sa začne, keď tento hrdina nápadníka zabije a je nútený ujsť, pričom sa zaprisahá, že si dievča získa späť a pomstí sa. Je z neho vyvrheľ a ako zaznie v prvej ukážke z albumu, „stane sa korisťou“. Nová nahrávka vyjde 25. marca, zmixoval ju Andy Sneap (Megadeth, Testament, Accept) a obsahuje aj spoluprácu s hardrockovou speváčkou Doro Pesch. V apríli sa kapela vydá na rozsiahle americké turné a v lete sa najbližšie ku nám Amon Amarth predstavia na českom festivale Masters Of Rock.  

 

Zoznam piesní albumu Jomsviking:

01. First Kill
02. Wanderer
03. On A Sea Of Blood
04. One Against All
05. Raise Your Horns
06. The Way Of Vikings
07. At Dawn’s First Light
08. One Thousand Burning Arrows
09. Vengeance Is My Name (bonusová skladba – pre digibook, digital, LP a viking ship editions)
10. A Dream That Cannot Be (feat. Doro Pesch)
11. Back On Northern Shores

Návrat Amon Amarth s novým videoklipom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *