Náš pán Kĺzavý medián

Kapela SMOLA A HRUŠKY musela zrušiť svoje česko-slovenské turné, ktoré malo práve prebiehať, a tak pokračuje vo svojom pesničkovom korona-seriáli. Novinka Kĺzavý medián si tentokrát berie inšpiráciu z posledných týždňov a udalostí súvisiacich s celoplošných testovaním i spomienkou na nežnú revolúciu a ich vplyv na náladu v rôznych košiaroch našej spoločnosti.

Kĺzavý medián je piatou skladbou, ktorá reflektuje obraz tejto doby a naše životy výrazne ovplyvnené celosvetovou pandémiou. Aj tento song bude súčasťou pripravovaného albumu s pracovným názvom Kde je můj ochranný štít.

„K skladbe ma inšpirovali mnohé absurdné situácie s testovaním a zároveň aj obdiv, že práve Slovensko sa stalo prvou krajinou, ktorá sa pokúsila takéto niečo vyskúšať. Práve počas prvého testovania, keď som stál v rade, sa vo mne miešali rôzne pocity, nádej, očakávanie, strach, smútok… v duchu som začal skladať text. Ten som neskôr prepracoval a keďže strachu je všade v médiách neúrekom, snažil som sa mu vyhnúť. Vzniklo tak veselé dielko s ironickým podtextom. Chalani zo skupiny – Matúš Miženko a Matin Pižem – mi pomohli s trúbkou a gitarou, o vokály sa postaral Michal Kováčik. Okrem tejto novinky, ktorú sme mixovali v štúdiu s Pavlom Fecíkom, dokončujeme ako vianočný darček pre našich fanúšikov aj záznam z unikátneho koncertu Unplugged v Redute, ktorý sme odohrali 20.2.2020 a bol to jeden z našich posledných koncertov“, priblížil frontman kapely Spoko Kramár.

Ako sa už stalo dobrým zvykom pri týchto korona-songoch, k novinke Kĺzavý medián vyšiel aj klip, o ktorý sa postaral dvorný kameraman a fotograf kapely Pavol Varga. Zaujímavosťou sú zábery z Mongolska. Vznikli vďaka Richardovi S., ktorý pracuje a pôsobí v hlavnom meste Úlanbátar. „Natočil pre nás pár unikátnych záberov v priestoroch prvého mongolského budhistického lamaistického kláštora Erdene Zuu, ktorý vznikol v 16. storočí, kde trvalo žilo vyše tisíc mníchov v stovkách chrámov. Počas natáčania neutrpela žiadna ovečka, až na jedného barana, ale to už je iná pesnička,“ dodáva Spoko.

V tejto neľahkej dobe bude kapela veľmi vďačná za vašu podporu, či už kúpou merchu alebo podporou na streamovacích platformách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *